ADAYLAR MÜLAKATA GİDİYOR

  • Haberin Tarihi: 6 Mayıs 2018
  • Bu haber 470 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ADAYLAR MÜLAKATA GİDİYOR

Ak Parti’de temayül yoklamasının ardından Ankara’nın yolunu tutan adaylar, Genel Merkez’e çağrılıyor. Pazartesi mülakat yapılacağı, kesin adayların da 21 Mayıs’ta açıklanacağı bildirildi.

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin ilk ayağı olan temayül yoklaması Bingöl’de 52 aday adayının katılımıyla gerçekleşti.

Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde aday adaylarının katılımıyla gerçekleşen temayül yoklamasında 918 delegeden 755’i oy kullandı.

Temayül yoklamasındaki sonuçlar AK Parti Genel Merkezi’ne gönderilirken, 52 aday adayından hangisinin en çok delege oyunu aldığı şimdilik açıklanmadı.

ADAY ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞRILDI

AK Parti Bingöl aday adaylarının temayül heyecanı, bu kez yüz yüze mülakatla sürecek.

755 delegenin kullandığı oylar parti genel merkezine ulaştırılırken, aday adayları da Ankara’nın yolunu tuttular. Pazartesi için tüm aday adaylarının Ak Parti Genel Merkezi’ne çağrıldığı, burada yüz yüze mülakata alınacakları bildirildi.

Mülakatın ardından değerlendirmelerini tamamlayacak olan genel merkez, listesini Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunacak ve nihai kararı Erdoğan verecek. Aday listeleri ise 21 Mayıs’ta açıklanacak ve seçim startı verilerek teşkilatlar ve adaylar sahaya inecek.

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.