AK PARTİ ADAYLARI TANITTI!

  • Haberin Tarihi: 1 Mayıs 2018
  • Bu haber 411 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AK PARTİ ADAYLARI TANITTI!

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi için AK Parti, başvuruda bulunan 47 aday adayını vatandaşlara tanıttı.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi için AK Parti’ye aday adaylığı başvurusunda bulunan aday adayları için Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, tüm adayların bir birinden kıymetli ve değerli olduğunu söyledi.

Asıl meselenin memleket meselesi olduğunun altını çizen Güler, AK Parti teşkilatı olarak hiçbir aday adayı arasında ayırım yapmanın söz konusu olmadığını ve olamayacağını vurguladı.

47 ADAY ADAYI BAŞVURUSU YAPILDI

24 Haziran’da yapılacak Milletvekili seçimi için Bingöl’de 47 aday adayının partilerine başvuruda bulunduğunu ifade eden Güler, “Kısa bir süre önce İl Başkanlığına seçildim. Bu partide her zaman herkese eşit mesafede olacağımı özelikle belirtmek istiyorum. Bu göreve gelirken en büyük amacım, Bingöllümüze, Bingöl halkına hizmet etmekti ve bu amacımın da hiçbir zaman dışına çıkmayacağım. Partimize bir birinden değerli ve kıymetli 47 aday adayı milletvekilliği için müracaatını yaptı. Allah hayırlı uğurlu etsin. İnşallah bu güzel tablonun karşısında kazanan memleketimiz, insanlarımız ve partimiz olur”

“DEDİKODULARA İNANMAYIN”

Önceki gün yapılan Kadın Kolları Kongresine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’la hiçbir şekilde aday adayları konusunda özel bir görüşmesinin olmadığını vurgulayan Güler, “Önceki gün Bingöl’e gelen Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’la aday adayları konusunda hiçbir şekilde özel bir görüşme yapmadım, birileri üzerinde görüşme yapmadım ve birileri içinde bir talebim olmadı. Bunu herkesin bilmesini istiyorum. Birileri bir takım söylemlerde bulunabilir, ancak bu tür söylemler ve dedikodulara asla itibar etmeyin. Bu tür dedikodular partimize ve memleketimize zarar verir. Hepiniz bizim için kıymetli ve değerlisiniz” ifadelerini kullandı.

“BİNGÖL BİR BÜTÜNDÜR”

İl Başkanlığı görevine geldikten sonra yönetim ile yaptıkları görüşmelerin ardından “Kuzey İlçeleri” söylemlerini kullanmamaya başladıklarını da sözlerine ekleyen Güler, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bingöl, 7 ilçesi, beldeleri, köyleri ve mezralarıyla bir bütündür. İlçeler, beldeler, köyler ve mezralar arasında ayırım yapmak söz konusu değildir. Biz bu memleketin sevdalıları olarak her bölgeye, her bir insanımıza eşit mesafede olacağız. İl Başkanlığı görevine geldikten sonra, Bingöl’de sık sık kullanılan “Kuzey İlçeleri” tabirini, söylemlerini kullanmama kararı aldık. Yayladere, Yedisu’da, Kiğı’da, Adaklı’da, Genç’te, Solhan’da, Karlıova’da bu memleketin bir parçasıdır. Bu hep böyle kalacak”

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.