AV. OKUYAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

  • Haberin Tarihi: 26 Nisan 2018
  • Bu haber 295 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AV. OKUYAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

TRT Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Avukat Maruf Okuyan, AK Parti Bingöl Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.

TRT Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Avukat Maruf Okuyan, 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde AK Partiden Bingöl milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Konu ile alakalı açıklama yapan Okuyan; “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2001 yılında kurulan AK Partinin Bingöl İl Teşkilatı kurucu üyesi, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve İl Başkanı olarak görev yapmanın onurunu yaşadım. Dönemin zor şartlarında arkadaşlarımızla birlikte büyük bir gayret ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucu 2002 yılında yapılan ilk seçimde ilimizdeki üç milletvekilliğini de alarak önemli ve büyük bir başarı elde ettik. Daha sonra yapılan tüm seçimlerde de başta Seçim Koordinasyon Merkezinin hukuk işleri olmak üzere Partimizin bütün faaliyetlerinde yer alarak önemli sorumluluklar üstlendim. 2002 yılında girdiği ilk seçimde aziz milletimizin kararı ile iktidara gelen AK Partiye karşı anti demokratik engellemelerden sonuç alamayanlar, 15 Temmuz 2016 yılında doğrudan milletin iradesini gasp etmeye çalışmışlardır. Milletimizin iradesine yönelik 15 Temmuz tarihinde FETÖ tarafından gerçekleştirilen bu hain darbe teşebbüsü Sayın Cumhurbaşkanımızın cesaret, kararlılık ve üstün liderliği sayesinde başarısız kılınmıştır. Bingöl halkı da daha önce sergilediği cesur ve dik duruşunu burada da göstererek Sayın Cumhurbaşkanımızın ve demokrasinin yanında yer almıştır” diye konuştu.

“MİLLET, İKTİDARININ ÖNÜNDEKİ BÜTÜN ENGELLERİ ORTADAN KALDIRACAK”

Eski sistemde engelleyici unsurlar olduğunu belirten Okuyan; “Ülkemizde gelinen bu noktada, eski sistemin engelleyici unsurlarını tasfiye etmek için sistem değişikliği zorunlu hale gelmiştir. Bu amaçla, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumda anayasa değişikliği kabul edilerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmiştir. Yapılan bu referandumda da Bingöl halkı ve milletimiz AK Partimiz ile birlikte hareket etmiştir. 24 Haziran’da yapılacak seçimle uygulamaya fiilen konulacak olan bu sistem değişikliği, millet iktidarının önündeki bütün engelleri ortadan kaldıracak, eski sistemin şartlarına sığınarak devlet iktidarını kendi halkına karşı kullanan kadroları ve anti demokratik siyasal anlayışı tarihe gömecektir. Yeni sistemle birlikte yasama yürütmeden ayrılmış, bu kapsamda TBMM güçlendirilmiş; yasama faaliyetinin etkin ve verimli hale getirilmesi sağlanmıştır. Türkiye’mizin huzuru, refahı, geleceği adına; sosyal, ekonomik, kültürel alanda ve demokratik hukuk devletinin korunması ve güçlendirilmesi için yapılacak yasama faaliyetlerinde bulunmak daha da önemli hale gelmiştir. Bingöl’ümüzde 1995-2013 yılları arasında yapmış olduğum serbest avukatlık ve daha sonra kamuda hukuk alanında yürüttüğüm görevlerden edindiğim tecrübelerle ilimizi TBMM’de temsil etmenin büyük bir sorumluluk olacağı bilinci ile; 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Bingöl’ümüzden aday adayı oldum. Halkımızın ve Parti Teşkilatımızın kıymetli mensuplarının desteklerini bekliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

BingölOnline

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.