BORÇSUZ BELEDİYEYE TEŞEKKÜR

  • Haberin Tarihi: 25 Nisan 2018
  • Bu haber 249 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
BORÇSUZ BELEDİYEYE TEŞEKKÜR

Bingöl Defterdarı Mesut Akbulut, Bingöl Belediyesi’nin vergi ödemelerini düzenli olarak yapması ve vadesi geçmiş vergi borcu bulunmadığından dolayı Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye teşekkür etti.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Defterdarı Mesut Akbulut ve beraberindeki birim müdürlerini makamında kabul etti.

Ziyarette konuşan Akbulut, Bingöl Belediyesi’nin Nisan ayı itibariyle vergi borcunun bulunmadığını söyledi.

 “DÜZENLİ ÖDEME YAPAN BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Bingöl Belediyesi’nin vergi borcu ödemelerini düzenli olarak yaptığını ve vadesi geçmiş vergi borcunun bulunmadığını kaydeden Akbulut, şunları söyledi: “Belediyemize düzenli olarak yaptığı ödemelerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Tüm kamu kurumlarımız ve vergi mükelleflerimiz vergi borçlarını düzenli olarak yapmaları ülkemiz ve geleceğimiz açısından önem teşkil etmektedir. Ülkemizin kalkınmasında verginin ne denli önemli olduğu son derece açıktır. Ayrıca Kamu maliyesi ve piyasa ekonomisinde kabul görmeyen ve haksız rekabete dayanması amacıyla kayıt dışılıkla mücadelemiz devam edecektir.”

BARAKAZİ: “MALİ DİSİPLİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Herkesin kazancı ve mali gücü ölçüsünde kamu giderlerine karşılık olmak üzere vergilendirilmesinin esas alındığını anımsatan Barakazi, insanlara vergi bilincinin iyi bir şekilde anlatılması gerektiğini söyledi.

Bingöl Belediyesi olarak vergi ödemelerine dikkat ettiklerini ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz günden beri mali disipline ayrı bir önem verdik. Bu kapsamda gerek kurumsal ödemeler, gerekse diğer ödeme kalemleri noktasında hassas davrandık. Kamudan elde edilen geliri tekrar kamu yararına kullanma noktasında elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. Bingöl Belediyesi olarak İlimizin gelişmesi noktasında diğer kamu ve kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek, gücümüzü birleştiriyoruz. Bu anlamda İl Defterdarlığımız da kentimizin kalkınması ve gelişmesi noktasında elinden gelen gayreti sarf ediyor. Başarılı çalışmalarından dolayı Defterdarımız Mesut Akbulut ve tüm kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum.”

Defterdar Akbulut, Belediye Başkanı Barakazi’ye plaket takdim ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.