CAMİYE GİDEN ÇOCUKLARA FORMA VE SPOR AYAKKABISI

  • Haberin Tarihi: 9 Nisan 2018
  • Bu haber 244 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CAMİYE GİDEN ÇOCUKLARA FORMA VE SPOR AYAKKABISI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Hidayet Camii İmam Hatibinin çalışmaları ve Belediye Başkanlığı’nın ise desteği ile camiye giden çocuklara forma ve spor ayakkabısı dağıtıldı. Bu uygulamanın devam edeceği de belirtildi.

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nafiz Çapın ile Hidayet Camii İmam Hatibi Abdulbaki Çölemelikoğlu’nun çalışmaları ve Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ın desteği ile Hidayet Camisine giden gençlere forma, şort ve spor ayakkabısı dağıtıldı.

Solhan Gençlik Merkezi’nde öğrencilere forma ve spor ayakkabısı dağıtımında Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Vehbi Sarıkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nafiz Çapın, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu ve Hidayet Camii İmam Hatibi Abdulbaki Çölemelikoğlu ile camii cemaati ve camiye giden çocuklar hazır bulundu.

Çocuklara malzeme dağıtımından sonra toplu fotoğraf çekilip ilçe stadına gidilerek burada önce düz koşu akabinde şut çalışması sonrasında program sona erdi.

BİR ÜLKENİN GELECEĞİ; ÇOCUKLARI VE GENÇLERİDİR

Camiye giden çocuklara yönelik forma ve spor ayakkabı desteği için düzenlenen programda konuşan Hidayet Camii İmam Hatibi Abdulbaki Çölemerikoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Şuan idarecilerimiz buradalar. Siz siz olun her zaman bu idarecilerinizle beraber olun. Onlar, sizin yanınızda olacaklar. Şimdi başkanlarıma ve müdürlerime de söyleyeyim, her zaman söylüyorum. Bir ülkenin geleceği; çocukları ve gençleridir. Biz bu gençlerle bir bütünlük sağladığımız müddetçe inşallah gelecek çok daha farklı olacaktır. İnşallah geleceğin belki imamları, öğretmenleri, milletvekilleri, belediye başkanları, polisi, askeri, memurudur. Bunlar hepsi bizim geleceğimizdir. İnşallah bu kaynaşma böyle devam ettiği müddetçe rabbim şahittir her şey güllük gülistanlık olacaktır. Sizlerde bu çocukları sevindirdiğiniz için Allah sizlerden de razı olsun.”

“HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIZ”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü’ne böyle bir güzelliğe kendilerini de dahil ettiği için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Çocuklar, bizler sizleri seviyoruz. Sizlere değer veriyoruz. Sizleri sayıyoruz. Biliyoruz ki sizler bizim geleceğimizi inşa edecek olan yarınlarımızsınız. Dolayısıyla sizler için her daim elimiz taşın altında olacaktır. Yeter ki siz okuyun, iyi nesiller olun, imanlı nesiller olun, vatanınıza milletinize hayırlı evlatlar olun. Biz her zaman yanınızda olacağız. Hiç bir zaman sıkıntılarınızı, sorunlarınızı Allah’ın izniyle karşılıksız bırakmayacağız. Yeterki bize iletilsin, bizler bilelim, konuya vakıf olalım inşallah bize ne düşerse bizler de sizlerin yanında olacağız. İnşallah çok daha güzel şeyler yapma düşüncemiz, gayretimiz olacaktır. Bunu da bilmenizi istiyorum. Ben tekrardan vesile olan bütün arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Rabbim hepsinden razı olsun. Rabim hiç bir müminin emeğini boşa çıkartmasın. Rabbim sizlere de zihin açıklığı versin, her birinizi Salihlerden eylesin.”

“KAPIMIZ HER ZAMAN SİZLERE AÇIKTIR”

Programda kısa bir konuşma yapan ve öğrencilere forma ve spor ayakkabısı verilmesinde emeği olan herkese teşekkür ettiğini söyleyen Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, öğrencilere de zihin açıklığı ve başarı temennisinde bulundu.

Programda kısaca konuşan İlçe Emniyet Müdürü Vehbi Sarıkaya, ise şu ifadeleri kullandı: “Böyle güzel bir organizasyona vesile olan hocamıza, gençlik spor müdürümüze, başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Benim babam şunu söylerdi ‘başınız sıkıştığında gece, gündüz, hafta sonu, ne zaman olursa olsun 24 saat görev yapan polisler var.’ Sizin bir ihtiyacınız olduğunda anne babanıza söyleme gereği duymadan her zaman polisin yanına gelin, ne ihtiyacınız varsa talep edin. Yolda kalırsınız, paranız biter, başınız sıkışır, ne olursa olsun polise gelin polis bir şekilde bir çözüm bulur. Belediye başkanına gider, kaymakamlığa gider, otobüs firmalarına gider sizin o ihtiyaçlarınızı bir şekilde giderir. Bu nedenle teşkilatımızın kapılarının size açık olduğunu unutmayın. İşiniz düşmezse bile kapılarımız her zaman sizlere açık.”

“ÖYLE BİR OLUŞUM SAĞLAYIN Kİ TOPLUM SİZE BAKARAK GÜZELLİKLER GÖRSÜN”

Son olarak konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nafiz Çapın, “”Öncelikle buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Ben Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürüyüm. Ben sizlerin müdürüyüm. Aslında ben başka bir iş yapmıyorum. Benim işim gençler, yani sizlersiniz. Benim istediğim gençlik; vatanına, milletine ve bayrağına bağlı olan bir gençliktir. Benim istediğimi gençlik; dedelerinin, atalarının izinden giden Müslüman dindar bir gençliktir. Eğer biz, milli ve manevi duyguları gelişmiş bir gençlik oluşturursak inanın hem memleketimiz, hem ülkemiz çok yüksek kalitede gelişme sağlayacaktır. Ben Baki Hocama çok teşekkür ediyorum. Çocuklar biliyorsunuz, Kur-an’ı Kerim evrenseldir. Her asra hitap edebilen Allah’ın kelamıdır. Allah, bu devri biliyordu. Allah bu zamanda bunların yaşanacağını da biliyordu.  Sizleri de biliyordu, çünkü sizleri O yarattı. Onun için evrenselliğine inanmamız lazım. Bizim dedelerimizin birinci adresi camidir. Sizlerinde dedelerimizin izinden gidip birinci adresinizin cami olması lazım. İkinci adresiniz gençlik merkezidir. Çünkü buranın adı Gençlik Merkezi’dir. Sizler bize gelin burada ders çalışın. İhtiyacınız olduğunda bize söyleyin. Emniyet müdürümüzün dediği gibi gidin polislerimiz ziyaret edin. Bir araya gelin, gidip askerlerimizi ziyaret edin.  Hiç kimseye bir şey söylemenize gerek yok, gidin kaymakamımızı ziyaret edin. Gidin belediye başkanımızı ziyaret edin, gidin Ak Parti ilçe başkanı ziyaret edin. Öyle bir oluşum sağlayın ki toplum size bakarak güzellikler görsün. Bugün size verdiğimiz forma ve spor ayakkabıların sebebi bizim sizin bilincinde olduğumuzu bilmeniz içindir. Bizim içimizden geçen size çok şey verebilmektir. Bu oluşumda bizlere destek veren hocamıza, belediye başkanımıza, ilçe emniyet müdürümüze ve AK parti ilçe başkanına sizler adına da teşekkür ediyorum. Sizi her zaman bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.