ÇANAKKALE RUHU İÇİN KURU EKMEK VE HOŞAF DAĞITTILAR

  • Haberin Tarihi: 19 Mart 2018
  • Bu haber 212 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ÇANAKKALE RUHU İÇİN KURU EKMEK VE HOŞAF DAĞITTILAR

Ak Parti, Çanakkale zaferi münasebetiyle vatandaşlara kuru ekmek ve hoşaf dağıttı.

Ak Parti İl Teşkilatı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı.

İlk olarak Dörtyol Saat Kulesi önünde Ak Parti Gençlik Kolları ve ÜNİAK’ın organizasyonuyla yaklaşık 4 bin vatandaşa Çanakkale Ruhunu yaşatmak için hoşaf ve kuru ekmek dağıtıldı. Organizasyona katılarak vatandaşa hoşaf dağıtan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, “Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun, onların bu toprakları kazandığı gün bugün, bizler onların sayesinde bugünlere geldik. Gençlerimiz de bizlere yardımcı oldu birlikte böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. O zamanın ruhunu yaşatmaya çalıştık. Cephede zor şartlar altında, bazen aç kalarak bazen kuru ekmek bazen de hoşafla günlerini geçiren askerlerimiz büyük bir fedakarlık ve kahramanlık göstererek vatanımızı düşman işgalinden kurtardılar. Bizler için kanlarını döken tüm şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum” dedi.

Ak Parti İl Teşkilatı’nın organize ettiği 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi programı, İkindi Namazına müteakip Ulu Camii’de şehitlerimizin hayrına yapılan Mevlid programıyla devam etti. Program, Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) ziyaretiyle tamamlandı.

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.