“DEVLET-MİLLET EL ELE HAREKET EDİYORUZ”

  • Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2018
  • Bu haber 221 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“DEVLET-MİLLET EL ELE HAREKET EDİYORUZ”

‘Vatandaşla Buluşma-Halk Toplantıları’ kapsamında Direkli köyü sakinleri ile bir araya gelen Bingöl Valisi Ali Mantı, “Bizler, merkezinden en ücra köyüne kadar problemleri asgariye indirilmiş, güvenli, huzurlu, istikrarlı bir Bingöl için çalışıyoruz. Bunun için devlet-millet el ele hareket ediyoruz.” dedi.

Vali Mantı, Mahalle ve Köylerde doğrudan vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla düzenlenen ziyaretlere Direkli Köyü programı ile devam etti.

Programa Vali Mantı’nın yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Albay Mevlit Dirim, İl Müftüsü Muharrem Genç, İl Milli Eğitim Müdürü V. Yusuf Tokuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yardımcısı Edip Fırat, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman, İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, İl Sağlık Müdürü M. Emin Gündoğdu, köy muhtarı Fikri Çavunmirza ve Direkli köyü sakinleri katıldı.

Cuma namazı sonrasında Vali Mantı, kurum amirleri ve köy sakinleri ile köy camii taziye yerine geçti. Program köy muhtarı Fikri Çavunmirza’nın açılış ve selamlama konuşması ve köye ait sorunları dile getirmesi ile başladı.

Ardından köy sakinleri söz alarak özellikle ‘köy anayolu kollarının kilitli taş yapılması’ taleplerini dile getirdiler. Toplantıya katılan kurum amirleri sorumluluk alanları ile ilgili soru ve taleplere cevap verip vatandaşımıza izahatta bulundular.

Son olarak Köy sakinlerine hitap eden Vali Mantı, şu ifadeleri kullandı: ‘Saygıdeğer Direkli Köyü sakinleri. Cumamız ve yaklaşan Kurban Bayramımız mübarek olsun. Bir program dâhilinde her hafta bir köyümüze misafir oluyoruz. Kurum amirlerimizle beraber vatandaşımızla buluşuyoruz; sorunlarını, taleplerini ve çözüm önerilerini dinliyoruz. Bugün de Cuma Namazını kurum amirlerimiz ile beraber burada kılalım ve Direkli Köyü sakinleri ile buluşalım istedik. Sıcak ve içten karşılamanız, nezaket yüklü davranışlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Muhtarımızı dinledik. Hamdolsun köyümüzün ciddi bir problemi yok. Bu tablo ülkemizin ve milletimizin aldığı hayırlı mesafeyi göstermektedir. Bizler, merkezinden en ücra köyüne kadar problemleri asgariye indirilmiş, güvenli, huzurlu, istikrarlı bir Bingöl için çalışıyoruz. Bunun için devlet-millet el ele hareket ediyoruz. Birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılacak projelere yoğunlaşıyoruz.  Kurum amirlerimizle birlikte vatandaşımızın taleplerini alıyor ve hızlıca çözüm yollarını çalışıyoruz. Problemlerimizi kalıcı manada nihayete erdirmek istiyorsak ‘insan sevgisini, paylaşımı ve karşılıklı anlayışı’ esas almalıyız. İyi niyetli, dürüst ve üretken olmalıyız. Mesaimizi hayır için sarf etmeliyiz, hayırlarda yarışmalıyız.

Ben tekrar bu sıcak ve faydalı sohbet, karşılıklı fikir paylaşımı ve samimi misafirperverliğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Yüce rabbimiz ülkemizi, milletimizi, ezanımızı, bayrağımızı fitne ve fesattan, karanlık ve kaostan muhafaza etsin’.

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.