DÜŞMANLIK ŞAHSA DEĞİL, DÜŞÜNCEYE

  • Haberin Tarihi: 18 Mart 2018
  • Bu haber 714 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DÜŞMANLIK ŞAHSA DEĞİL, DÜŞÜNCEYE

Ak Parti İl Başkanı Güler, “Düşmanlık Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına değil, düşüncesinedir” dedi.

İmam Hatipliler İl Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, İslam coğrafyasının yeni saldırılarla karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulunarak, eğitime, ilme önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Güler, “Ak Parti nasıl bir çığır açmışsa biz de İmam Hatip’i değiştirip, dönüştürüp, İslam ümmetine yeni bir model olarak sunabiliriz” dedi.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, İl Milli Eğitim yetkileri, Müftülük, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen İmam Hatip Okulları Platformu tarafından organize edilen İl Koordinasyon Toplantısı Ensar Vakfı Konferans Salonu’nda yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından ilin eğitim durumu hakkında sunum yapıldı.

Ardından söz alan Ak Parti İl Başkanı ve aynı zamanda İmam Hatip Okulları Platformu Başkanı Mehmet Hanefi Güler, İslam coğrafyasında genel durumdan bahsetti.  Dine, islama, ülkeye hizmet etmek için çaba sarf edilmesi gerektiğini aktaran Güler şöyle konuştu: “Ortadoğu’da oynanan oyunu Müslümanlar olarak fark etmemiz lazım. Bizim buna karşı hazırlıklı olmamız ve neslimize tebliğ etmemiz lazım. Adamlar Kuran’ı Kerim’i savunuyorlar, hadise karşıdırlar. Kuran’ı savunuyor, sahabeye karşıdır. Kuran’ı savunuyor, iştihada, müştehidlere karşıdır. Peki bunun anlamı nedir? Bu islamın içini boşaltmaktır. İslamın içini boşaltıp kof bir hale getirmektir. Tuzak çok büyüktür. 15 yıllık süre içinde önümüze koyulan fırsata baktığımız zaman Müslümanlar olarak gerçekten sınıfta kalmışız. Elim, eziyet görmemize rağmen bu atalet, bu zafer bizi çok ciddi sıkıntılara sokabilir. Türkiye’ye sermaye aktaran,  Türkiye’de yatırım yapan, Türkiye’de ev arsa alan, ticaret yapan her Arap müteşebbis şu anda sorgulanıyor, yargılanıyor. Suudi Arabistan’da sermaye gücü 100 milyar dolar olan 30 işadamı Suudi askerler tarafından otelin alı konularak ABD askerleri tarafından işkence gördü. Müslümanlar baskı altındadır. Birleşik Arap Emirlikleri şuan İsrail’in maşası halindedir ve Müslümanlara karşı yeni bir tuzak kurmaya çalışıyorlar. Onun için Müslümanların ve mazlumların umudu olan Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sergilemiş olduğu bu tutum, bu davranış, duruşu hepimizin desteklemesi lazım. Düşmanlık Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına değil, düşüncesinedir. Oylarla destek vermek yetmiyor. Bizim nesle inmemiz lazım. Bizim nesil yetiştirmemiz lazım. Bizim değişim ve dönüşüme katkı sunmamız lazım. Bir insan üzerinden bunlar yürütülemez. Allah’a iman etmişiz. Hepimiz gelip geçiciyiz. Allah’a iman etmişiz. Mesuliyetimiz çok ağırdır. Bundan sonrasını düşünmemiz lazım. Hepimizin yaşayacağı belli bir sınır vardır. Ayağımız taşa değmezse en fazla 70 yıl yaşarız. Sonrası bunamadır, yaşlılıktır. Bu vakitte, bu yaş ortalamamızla bizim dine, islama, ülkeye hizmet etmemiz lazım. Vahdeti sağlamamız lazım. Kardeşliğimizi pekiştirmemiz lazım. Bunun formülü de İmam Hatip Okullarını güçlendirmemiz lazım. İmam Hatip Okullarında gelecek dönemde medrese formatıyla imam hatip formatını bir araya getirip hem fen ve ilmi hem de islami ilmi birleştirip insanlar yetiştirmemiz lazım. Ak Parti nasıl bir cığır açmışsa biz de İmam Hatip’i değiştirip, dönüştürüp, İslam ümmetine bir model olarak sunabiliriz. İmam Hatip’ten mezun olan bir insan din adamı olur, işadamı olur, pilot olur, sanayici olur, mühendis olur, doktor olur. Bunu ümmete sunmamız lazım ve bunun için çabalamamız lazım” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.