GENÇ DER’DEN ENGELİ KESER’E AKÜLÜ ARAÇ

  • Haberin Tarihi: 5 Mart 2018
  • Bu haber 310 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
GENÇ DER’DEN ENGELİ KESER’E AKÜLÜ ARAÇ

Genç Der, yürümede zorluk çeken engelli Veysel Keser’e akülü araç hediye etti.

Genç’te yaşayan ve uzun yıllardır engelli olan Veysel Keser’e Genç Der duyarsız kalmadı.

Kültür Mahallesi eski ceza evi konutları mevkiinde ikamet eden Keser, engelli olması nedeniyle yürümede, çarşıya gidip gelmede zorluk çekiyordu. Yaşadığı sıkıntıları dernek yetkililerine iletmesi üzerine Genç Der, hayırseverlerin verdiği destek ile kendisine akülü araç hediye etti.

Dernek Başkanı Cihan Üzer ve dernek yetkililerinin katılımıyla akülü araç, Keser’e evinin önünde teslim edildi.

Genç ilçesinde bu tür yardıma muhtaç insanların halen var olduğunu belirten Dernek Başkanı Cihan Üzer, hayırseverlerin bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Yardımlaşmanın Allah’u teâlâ’nın bir emri, peygamber’in (s.a.v) de bir tavsiyesi olduğunu altını çizen Üzer, “Son iki haftada ikinci akülü aracı veriyoruz. Geçen hafta uluslararası bir yardım kuruluşu olan İHO Ebrar vasıtasıyla Genç’te bir kardeşimize yardım da bulunmuştuk. Şimdi de Allah razı olsun, Genç Der olarak hayırseverlerin yardımı ile Veysel kardeşimize bu aracı yardım ettik. İnşallah Rabbim kendisine şifa verir. Bunu artık muhtaç olmaz. Fakat bu araçlara muhtaç olan kardeşlerimiz halen Genç’te var. Böyle hayırseverler bu tür yardımlarda hassas olsunlar. Peygamber (s.a.v) tavsiyesidir. Allah’u Teâlâ ayette yardımlaşmamızı istiyor. Böyle hayırseverlerin yardım etme istekleri olursa inşallah diğer kardeşlerimize de ulaştırırız.” İfadelerini kullandı.

Akülü aracına kavuşurken sevincini gizleyemeyen engelli Veysel Keser ise, göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı kendisine akülü araç hediye eden Genç Der’e teşekkür etti.

Gencinsesi

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.