GENÇ YİBO ŞAMPİYONA YOLUNDA!

  • Haberin Tarihi: 10 Nisan 2018
  • Bu haber 186 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
GENÇ YİBO ŞAMPİYONA YOLUNDA!

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nin 6’ıncı grubunda mücadele veren Genç YİBO Spor Basketbol takımı, Türkiye şampiyonası yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde 2017-2018 sezonu grupları ve fikstürü belli oldu. 5’li grupların müsabakaları 31 Mart – 1 Nisan haftasında oynanırken, 4’lü grupların müsabakaları ise 7-8 Nisan tarihlerinde tamamlandı. 22 Nisan Pazar günü ise ligde ilk devre tamamlanmış olacak.

6 grupta oynanacak EBBL grup müsabakaları sonucunda her grupta birinci ve ikinci sırayı alan takımlar EBBL Türkiye Birinciliğine doğrudan katılım hakkı kazanacaklar. Türkiye Birinciliği müsabakalarının 16 takımla oynanmasını sağlamak üzere grup üçüncüleri arasında, bir il merkezinde tek devreli lig usulü oynanacak maçlar sonucunda ilk dört sırayı alan takımlar EBBL’ye Türkiye Birinciliğine katılmaya hak kazanacaklar.

Genç YİBO Spor Basketbol takımı Başkanı Selahattin Erdoğmuş, takıma ve oyunculara destek olunması gerektiğini belirterek; “Genç oyuncularımızın ve takımızın mücadelesini izlemek için tüm halkımızı bekliyoruz. Genç YİBO spor basketbol takımı da bu şehrin takımı ve sahip çıkılması lazım. Bu çocuklara verilecek her türlü manevi destek şehrimiz için bir reklamdır. Genç YİBO Spor Basketbol takımı, Bölgesel Ligde mücadele veriyor. Grubun birinci ve ikinci takımı direkt olarak çıkarken üçüncü ise Play-Off mücadelesinin ardından çıkacak” diye konuştu.

Öte yandan Genç YİBO Spor Basketbol Takımı gruptaki üçüncü maçını 11 Nisan Çarşamba Günü Elazığ spor Akademi ile saat 13.00’da Karşıyaka Spor Salonunda oynanacak.

Anahtar Kelime: , ,

Yorum Kapalıdır.