GENÇ’TE YENİ BİR DERNEK KURULDU

  • Haberin Tarihi: 11 Mart 2018
  • Bu haber 305 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
GENÇ’TE YENİ BİR DERNEK KURULDU

Genç ilçesinde çeşitli alanlarda faaliyet yürütecek Gençliler Kültür, Sanat, Kalkınma ve Gençlik Derneği (Gençli-Der) kuruldu.

Genç’te birtakım alanlarda faaliyet de bulunmak için bir dernek daha kuruldu.

İlçede sosyal, kültürel, kalkınma ve gençlik üzerinde aktif çalışma yapmak için harekete geçen bir gurup genç, kısa adı ‘Gençli-Der’ olan Gençliler Kültür, Sanat, kalkınma ve Gençlik Derneği’ni Mehmet Tetik başkanlığında kurdu.

Yakın zamanda yapılacak kongre ile derneğin, yönetim ve disiplin kurulu üyelerinin seçilmesiyle çalışmalarına start vereceğini söyleyen Gençli Der kurucu Başkanı Mehmet Tetik, derneğin kurulma amacını açıkladı.

Derneklerinin bir gençlik ve öğrencilik hareketi olduğunu, bu gençlik ile ilçede gördükleri eksik alanlar üzerinde çalışacaklarını söyleyen Tetik, bağımsız ve gençlik odaklı bir sivil toplum girişimi olduklarını kaydetti.

Derneklerinin üretken, şeffaf ve iş birliğine önem vereceğini ifade eden Tetik, “Derneğimiz, Gençliler Kültür, Sanat, Kalkınma ve Gençlik Derneği (Gençli-Der) adıyla kurduk. Dernek, özellikle ilçemizde olmak üzere sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, gençlik odaklı çalışmalar yapmak, istihdam, sanat ve kültürel alanlara yönelik proje çalışmaları yapmak ve yine bu konularda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacıyla gençler, gönüllüler, öğrenciler tarafından başlatılmış olan bağımsız, gençlik odaklı bir sivil toplum girişimi olarak kurulmuştur. Bununla birlikte derneğimiz  ‘üretken olmak’, ‘şeffaf ve eleştiriye açık olmak’, ‘duyarlı olmak’, ‘güvenilir olmak’, ‘işbirliğine açık olmak’, ‘değişim ve gelişime hazır olmak’ değerlerini de  gençlere kazandırmayı hedef edinmiştir.” Dedi.

Ayrıca, ilk genel kurul toplantılarını 31 Mart 2018 tarihinde saat 14:00’te Genç Kültür Merkezi’nde yapılacaklarını belirten Kurucu Başkan Mehmet Tetik, tüm ilçe halkını kongrelerine davet etti.

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.