GÜLER: FİKİRLERİNİZİ ÖNEMSİYORUZ

  • Haberin Tarihi: 7 Mayıs 2018
  • Bu haber 349 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
GÜLER: FİKİRLERİNİZİ ÖNEMSİYORUZ

Ak Parti İl Başkanı Güler, sivil toplum kuruluşlarına ‘nasıl bir milletvekili profili görmek istiyorsunuz’ diye sordu.

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya geldi.

Yaklaşık 50 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıda nasıl bir milletvekili profili görmek istiyorsunuz diye soruldu.

Toplantı açılışında konuşan Ak Parti İl Başkanı M. Hanefi Güler, derneklerin toplumun mimari olduğunu, fikir ve düşüncelerinin siyasete yön verdiğini belirterek şunları söyledi:  “24 Haziran’daki seçimler için yapılacak milletvekili belirleme sürecinde, sahada aktif olarak çalışan, vatandaşlarla iç içe olan siz değerli toplum kuruluşu temsilcilerinin düşüncelerini, fikirlerini almak istedik. Sivil toplum kuruluşlarını siyasete tesir edici unsurlar olarak görüyoruz. Fikirlerinizi önemsiyoruz ve bize güç vereceğini düşünüyoruz.  Programımızı kısa sürede organize ettik. Pazar günü ve zamanınızı bizlere ayırdığınız, programa katılım sağladığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından sivil toplum kuruluşu temsilcileri söz aldı. Sırayla söz alan sivil toplum kuruluşu temsilcileri düşüncelerini ifade etti.

Genel olarak;  Bölgecilik yapmayan, şehri tanıyan, topluma hizmet eden, liyakat sahibi, temsilde kabiliyeti olan, entelektüel birikime sahip, tecrübeli kişilerin seçilmesi düşüncesini ifade eden sivil toplum kuruluşu temsilcileri, milletvekili seçilen kişilerin sağlık, ulaşım, işsizlik, tarım ve hayvancılık projelerine dönük yatırımlarla vatandaşın karşısına çıkmaları gerektiğini vurguladı.

2 oturumdan oluşan toplantı yaklaşık 4 saat sürdü.

Anahtar Kelime: , ,

Yorum Kapalıdır.