KARATE MÜSABAKALARINDA DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

  • Haberin Tarihi: 17 Nisan 2018
  • Bu haber 163 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KARATE MÜSABAKALARINDA DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Karate yarı final müsabakaları yıldız kızlar kategorisinde 48 puanla Diyarbakır birinci olurken, yıldız erkekler kategorisinde Şanlıurfa birinci oldu.

Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde Bingöl, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Elazığ, Tunceli, Malatya, Adıyaman, Van, Muş ve Batman illerinden yaklaşık 250 kız ve erkek sporcunun katılımıyla Karşıyaka spor salonunda yapıldı.

Yoğun katılımın sağlandığı kata ve kumite kategorilerinde düzenlenen Analig Karate yarı final müsabakalarında yıldız kızlar kategorisinde 48 puanla Diyarbakır birinci olurken, yıldız erkekler kategorisinde Şanlıurfa birinci oldu.

Bingöl adına ferdi olarak yarışan +60 kiloda Mehmet Ali Çaparlar ve +50 kiloda Zeynep Odunçelik birinci olarak 5-6 Mayıs 2018 tarihlerinde Yalova ilinde yapılacak Türkiye finallerine gitmeye hak kazandılar.

ARIKAN’DAN TEŞEKKÜR

Müsabakalarda dereceye giren takım ve sporculara ödüllerini takdim eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan müsabakalara katılım gösteren tüm illere, Hakemlere, antrenörlere ve sporculara teşekkürlerini iletti.

Arıkan, ayrıca Anadolu Yıldızlar Ligi Karate yarı final müsabakalarına vermiş oldukları katkı ve desteklerden dolayı Vali Ali Mantı ve Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ ye  teşekkürlerini ve şükranlarını iletti.

Anahtar Kelime: , , ,

Yorum Kapalıdır.