KARLIOVA’DA HAYVAN PAZARI YAPILACAK

  • Haberin Tarihi: 25 Aralık 2015
  • Bu haber 31 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KARLIOVA’DA HAYVAN PAZARI YAPILACAK

Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın desteğiyle ilçeye İki Milyon liralık modern bir hayvan pazarının yapılacağının müjdesini verdi.

Karlıova İlçesi’nde yapılacak modern hayvan pazarı ile ilgili açıklamada bulunan Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, Bingöl ilçeleri arasında hayvancılığın en yaygın olduğu Karlıova’da hayvan pazarı sıkıntısının var olduğunu gördüklerini ve bu sıkıntıyı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a bildirdiklerini ifade ederek Bakan Yılmaz’ın desteğiyle projelerinin hayata geçirildiğini söyledi.

DAP Başkanı Adnan Demir’e de teşekkür ederek, kendilerine her zaman destek olduğunu ifade eden Başkan Bingöl, bugüne kadar Karlıova ilçesi olarak Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın her zaman desteklerini arkalarında hissettiklerini ifade ederek, “Biz Bakanımıza hangi sıkıntımızı iletmişsek bizleri kırmamış ve Karlıova ilçesine büyük hizmetler etmiştir. Bakanımız bizlerden daha fazla Karlıova için mücadele içinde yer almış ve büyük yatırımlarda bulunmuştur” dedi.

Konuşmasının devamında proje ile ilgili detaylara değinen Başkan Bingöl, “Sayın Kalkınma bakanıma, bizim hayvan projesinden dolayı şükranlarımı sunarım. Kalkınma bakanı Sayın Cevdet Yılmaz, bugüne kadar hiçbir projemizi geri çevirmedi, elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı. 2 Milyon 352 bin TL Karlıova da yapılacak olan hayvan pazarı için hesabımıza geçmiştir. Kalkınma Bakanına ve tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. DAP başkanına çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm yetkililerden Allah razı olsun. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Mezbahanemiz var ama eski sistem olduğu için bu mezbahanemizi de Kalkınma Bakanımın aracılığıyla, katkılarıyla DAP kalkınma bölge bakanlığına sunacağım, eğer kabul ederlerse onu da yapacağım. Çünkü Karlıova ilçemiz Bingöl’de hayvan oranının en yüksek potansiyelinde olan bir ilçemizdir. Yıllarca çarşı merkezi içinde hayvan satışları yapılıyordu, Kalkınma Bakanımızın sayesinde ilçem son derece güzel ve modern bir hayvan pazarına 2016’nın dokuzuncu ayında kavuşacaktır” dedi.

 

karlıovahaber

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.