MEKTUP YARIŞMASINDA TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

  • Haberin Tarihi: 3 Mayıs 2018
  • Bu haber 261 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
MEKTUP YARIŞMASINDA TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

Dünya Posta Birliği tarafından yapılan mektup yarışmasında Türkiye 2.si olan Cevdet Yılmaz Orta Okulu öğrencisi Yağız Mirza Erdoğan’ı ödülünü İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin’in elinden aldı.

Bingöl TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu öğrencisi Yağız Mirza Erdoğan, Dünya Posta Birliği’nce düzenlenen ‘Uluslararası Gençler İçin Mektup Yazma Yarışması´nda ikinci oldu.

Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, PTT Başmüdürü Abdullah Taşdelen öğrenci ve öğretmenler katıldı.

İl Milli eğitim Müdürü Engin Dünya Posta Birliği UPU tarafından düzenlenen “Zamanda Yolculuk Yapan bir mektup olduğunu düşün, okuyucularına hangi mesajı iletmek istersin” konusuyla 47. Uluslararası Mektup Yazma Yarışmasında Türkiye 2.si olan Cevdet Yılmaz Orta Okulu öğrencisi Yağız Mirza Erdoğan’a okulda düzenlenen törenle PTT tarafından verilen 1.000.TL’lik hediye çeki, diz üstü bilgisayar ve pul albümü vererek tebrik etti.

Engin yaptığı konuşmada; “Dünya Posta Birliği’nce düzenlenen 47. Uluslararası Gençler İçin Mektup Yazma Yarışması´nın Türkiye seçmeleri Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle gerçekleştirildi. ‘Zamanda yolculuk yapan bir mektup olduğunu düşün. Okuyucularına hangi mesajı iletmek istersin?’ temasının işlendiği yarışmaya Türkiye genelinde 287 mektup gönderilmiş söz konusu mektuplardan kriterlere uyan 257 mektup değerlendirmeye alınmıştır.  Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile PTT yetkililerinden oluşan bir komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ilk 3´e giren mektuplar belirlendi. Buna göre, birinci çıkan mektup İstanbul’dan yazılırken, ikincisi ise Bingöl TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulumuz öğrencisi Yağız Mirza Erdoğan tarafından kaleme alınmıştır. Bu bağlamda öğrencimizi tebrik ediyorum. Yağız Mirza Erdoğan’ın Türkiye ikincisi olduğu gibi, siz okulumuz öğrencilerinden diğer alanlarda da başarılar gelecektir inşallah. PTT’mizin Dünya Posta Birliği perspektifinde düzenlediği bu yarışmada Türkiye 2.si olarak Yağız Mirza oğlumuzun Bingöl adına ikinci olması bizleri çok mutlu etti. Kendisini tanımaktan çok mutlu olduğumu belirtiyor ve kendisini tebrik ediyorum” dedi.

PTT Başmüdürü Abdullah Taşdelen,“ayrıca yarışma kapsamında Türkiye’yi uluslararası düzeyde teslim edecek olan eserler, Dünya Posta Birliği Uluslararası Büro tarafından yapılan değerlendirmede derece aldığı takdirde ayrıca ödüllendirilecektir” dedi.

 

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.