SOLHAN İHH, ABDULKERİM YILDIZ’I UNUTMADI

  • Haberin Tarihi: 23 Ocak 2018
  • Bu haber 254 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
SOLHAN İHH, ABDULKERİM YILDIZ’I UNUTMADI

Başarılı 68 öğrenciye karne hediyesi ulaştıran Solhan İHH, görme engelli öğrenci olup Kur’an-ı Kerim yarışmasında il birincisi olan Abdulkerim Yıldız’ı da unutmadı.

Yaptığı yardımlar ile sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanında eğitim alanındaki faaliyetlerle ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan İHH Solhan Şubesi, her eğitim öğretim dönemi sonunda olduğu gibi 2017-2018 eğitim öğretim yılı ilk döneminin tamamlanmasıyla öğrencilere hediyeler dağıttı. Karne günü başarılı olan yetim öğrenciler başta olmak üzere faklı okullarda ve seviyedeki 68 öğrenciye karne hediyesi ulaştıran İHH Solhan Şubesi, görme engelli öğrenci olup Kur’an-ı Kerim yarışmasında il birincisi olan Abdulkerim Yıldız’ı da unutmadı.

Karne hediyesiyle ilgili bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “İslami ve insani sorumluluğumuz gereği Solhan’ımızda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Her dönem sonunda başarılı ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi ödüllendiriyoruz. İmam Hatip öğrencisi olan Abdülkerim kardeşimiz de takdir belgesi aldı ve 59 kitabı dinleyerek bitirdi. Başarısından dolayı ziyadesiyle memnun olduk. Biz de kardeşimize Braille alfabesi ile yazılmış fıkıh kitabı hediye ettik. İlk defa Braille alfabesi ile yazılmış bir kitabı olduğunu ifade ederek çok sevindi. İnşallah ekimizden geleni Abdülkerim kardeşimiz için yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.