SOLHAN YBO TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ

  • Haberin Tarihi: 14 Mayıs 2018
  • Bu haber 362 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
SOLHAN YBO TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ

Denizli’de düzenlenen Anadolu Yıldızları Voleybol Şampiyonası finalleri müsabakasına katılan Solhan YBO yıldızları, 12 takımın katıldığı yarı finallerde ilk dörde yükselerek Türkiye dördüncüsü oldu. Anadolu Yıldızları Voleybol erkekler Türkiye Şampiyonasına toplam 112 takımın katıldığı ve Solhan Yıldızları’nın bu 112 takımdan dördüncü olduğu belirtildi.

Anadolu Yıldızları Voleybol Erkekler Türkiye Şampiyonası sona erdi. Şampiyonluk müsabakalarına katılan Solhan Yatılı Bölge Okulu öğrencileri büyük başarı elde ederek Türkiye dördüncüsü oldular.

Muş’ta düzenlenen Anadolu Yıldızları Voleybol müsabakalarında birinci olup Çeyrek final müsabakalarına katılan Solhan YBO’nun yıldız sporcuları, çeyrek finalde grup birincisi olup çıktıkları yarı finalde de başarılı oldular. Adıyaman ilinde düzenlenen çeyrek final müsabakalarında başarı elde edip çıktıkları yarı finalde de Bingöl’ü en iyi şekilde temsil eden Solhan YBO öğrencilerinin katıldığı Anadolu Yıldızları müsabakalarında final etabına çıktılar.

Afyonkarahisar ile Amasya illerinde kızlar ve erkekler olmak üzere iki kategoride düzenlenen Anadolu Yıldızları Voleybol Şampiyonası yarı finallerinde başarılı olup final etabına çıkan Solhan’ın Yıldızları, Denizli’de düzenlenen final müsabakalarına katıldılar.

Anadolu Yıldızları Voleybol Türkiye Şampiyonası finalleri Denizli’de yapıldı. Bingöl’ü temsilen Solhan’ın yıldızlarının katıldığı voleybol erkekler kategorisi final etabına; İstanbul, Antalya, Kayseri, Bursa, Kastamonu, Denizli, Bartın, Ordu, Çankırı, Giresun ve Tokat illerinin temsilcileri katıldılar. Bingöl’ü temsilen emin adımlar ile Anadolu Yıldızları Voleybol Şampiyonası erkekler kategorisinde final etabına kadar çıkan Solhan’ın Yıldızları, Denizli’de düzenlenen final etabında bulunan 12 takım arasında yapılan 3’lü gruplarda A grubunda mücadele edip burada beklenilen başarıyı elde ederek ilk dörtlüye kaldı.

Bursa, Denizli, Kayseri ve Bingöl ekiplerinin mücadele ettiği final dörtlüsünde Bursa ekibi birinci, Denizli ekibi ikinci, Kayseri ekibi üçüncü ve Bingöl ekibi Solhan YBO öğrencileri ile Türkiye dördüncüsü oldular.

Anahtar Kelime: , ,

Yorum Kapalıdır.