SOLHAN YBO TÜRKİYE FİNALLERİNDE

  • Haberin Tarihi: 23 Nisan 2018
  • Bu haber 366 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
SOLHAN YBO TÜRKİYE FİNALLERİNDE

İki ayrı ilde ve iki kategoride düzenlenen Anadolu Yıldızları Voleybol Şampiyonası yarı finalleri müsabakasına katılan Solhan YBO yıldızları, erkekler kategorisinde Bingöl’ü temsil ettikleri yarı finalde 3 karşılaşmayı da galip tamamlayarak grup şampiyonu olarak finallere adını yazdırdı.

Muş’ta düzenlenen Anadolu Yıldızları Voleybol müsabakalarında birinci olup Çeyrek final müsabakalarına katılan Solhan YBO’nun yıldız sporcuları, çeyrek finalde grup birincisi olup yarı finale çıkmaya hak kazandı. Yıldız voleybolcularımız, yarı finalde Bingöl’ü temsil etti.

Solhan YBO öğrencilerinin katıldığı Anadolu Yıldızları Voleybol çeyrek final müsabakaları Adıyaman ilinde yapıldı. İllerini temsilen 12 takımın katıldığı çeyrek final, 4’erli eşlemeler ile 3 grup halinde yapıldı. Adıyaman’da oynanan çeyrek finalde başarı elde eden Solhan’ın Yıldızları, Türkiye Yarı finallerine adını yazdırdı.

Anadolu Yıldızları Voleybol Şampiyonası yarı finalleri; Afyonkarahisar ile Amasya illerinden kızlar ve erkekler olmak üzere iki kategoride düzenlendi.

İki ayrı ilde ve iki kategoride düzenlenen Anadolu Yıldızları Voleybol Şampiyonası yarı finalleri müsabakasına katılan Solhan YBO yıldızları, erkekler kategorisinde Bingöl’ü temsil ettiler.

Amasya’da düzenlenen yarı finallere; Giresun, Kastamonu, Tokat, Zonguldak, Ordu, Bartın, Bingöl, Batman, Malatya, Mardin, Elazığ ve Şanlıurfa olmak üzere 12 ilden takımların katıldığı ve 3 grup halinde yapılan müsabakalar 20 Nisan 2018 tarihinde başladı.

Amasya’da 2’nci grup eşleşmelerinin karşılaşmaları 3 grup halinde yapıldı.

Bingöl Temsilcisi Solhan Yatılı Bölge Okulu yıldız sporcuları grubunda: Malatya, Bartın ve Zonguldak ekipleri mücadele etti.

20 Nisan 2018 günü Malatya ekibi ile karşılaşan yıldızlarımız bu karşılaşmayı 3-0 kazanırken 21 Nisan günü Bartın ekibi ile karşılaştı. Zorlu geçen karşılaşmada Bartın ekibi ise 3-2 mağlup eden yıldızlarımız 22 Nisan günü ise Zonguldak ekibi karşısına çıktı. Yarı finalleri son günü oynanan Bingöl’ün yıldızları ile Zonguldak ekibi karşılaşmasını ise 3-0 tamamlayan Solhan YBO öğrencileri, çıktıkları 3 karşılaşmayı da galip tamamlayarak Türkiye finallerine grup şampiyonu olarak adını yazdırdı.

12 ilden temsilcilerin katılacağı Anadolu Yıldızları Voleybol Şampiyonası Türkiye final müsabakalarının ise 6-13 Mayıs 2018 tarihlerinde Denizli ilinde oynanacağı öğrenildi.

Anahtar Kelime: , ,

Yorum Kapalıdır.