SOLHANLI YILDIZLAR YARI FİNALDE

  • Haberin Tarihi: 16 Nisan 2018
  • Bu haber 224 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
SOLHANLI YILDIZLAR YARI FİNALDE

Tunceli’de düzenlenen okul sporları voleybol yıldızlar bölge yarışmalarına Bingöl’ü temsilen katılan Solhan Yatılı Bölge Okulu öğrencileri, çıktıkları iki karşılaşmayı da 3-0 galip tamamlayarak Malatya’da düzenlenecek yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

Okul sporları Voleybol Yıldızlar Türkiye Şampiyonası için il yarışmaları sonrasında bölge müsabakaları da yapıldı.

Okul sporları yıldızlar voleybol bölge müsabakaları; Ardahan, Edirne, Tunceli, Mersin, Siirt ve Uşak illerinde düzenlendi.

Bingöl’den Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu’nun yıldız erkeler ve Ilıcalar Yatılı Bölge Ortaokulu’nun ise yıldız kızlar kategorisinde mücadele ettiği bölge müsabakaları Tunceli’de yapıldı.

Bingöl’ü temsilen Tunceli’deki yıldız erkekler bölge müsabakalarına katılan Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, 11 takımın mücadele ettiği 3 gruptan C grubunda mücadele verdi.

Tunceli’de Adıyaman, Batman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Hakkâri, Malatya, Muş, Şanlıurfa ve Van illerinden yıldız erkeklerin mücadele ettiği ve 3 grupta oynanan müsabakalarda Solhan YBO, Diyarbakır ve Elazığ ekipleri C grubunda illerini temsil ettiler.

12 Nisan 2018 Perşembe günü başlaması gereken Solhan YBO ile Diyarbakır Kayapınar İMKB Hattat Hamid Aytaç Ortaokulu karşılaşması, maçların uzamasından dolayı 13 Nisan 2018 Cuma günü saat: 01.20’da oynandı. Gece oynanan bu karşılaşmayı Solhan YBO 3-0 kazandı.

13 Nisan 2018 Cuma günü ise Bingöl ekibi Solhan YBO ile Elazığ temsilcisi Yıldızbağları Ortaokulu karşılaştı. Bu karşılaşma 15.00’da oynandı. Solhan YBO, Elazığ temsilcisi ile oynadığı müsabakayı da 3-0 galip tamamlayarak grup birincisi oldu.

12 Nisan Perşembe günü oynanması gereken Solhan YBO ile Diyarbakır ekibinin maçı, diğer karşılaşmaların uzamasından dolayı 13 Nisan Cuma gününün ilk saatlerinde oynanırken Solhan YBO ikinci karşılaşmasını da aynı gün saat: 15.00’da oynayarak 14 saat içinde 2 karşılaşmaya çıkmasına rağmen grup lideri olarak yarı finale adını yazdırdı.

Okul sporları Voleybol Yıldızlar Türkiye Şampiyonası yarı finallerinin ise 25 Nisan 2018 günü Malatya’da oynanacağı öğrenildi.

Anahtar Kelime: , ,

Yorum Kapalıdır.