“ŞÜTAŞ BİNGÖL’Ü ÇUKUROVA’YA ÇEVİRECEK”

  • Haberin Tarihi: 25 Mart 2018
  • Bu haber 339 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“ŞÜTAŞ BİNGÖL’Ü ÇUKUROVA’YA ÇEVİRECEK”

Bingöl’de hayal olan hizmetlerin gerçekleştirildiğini, birçok projenin de hayata geçirilme aşamasında olduğunu vurgulayan SÜTAŞ yatırımının lokomotif görevi göreceğini ifade eden Güler: Şehrimizin geleceği parlaktır. ŞÜTAŞ yatırımı bizim için bir dönüm noktasıdır. ŞÜTAŞ Bingöl’ü Çukurova’ya çevirecek inşallah.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından ‘Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’ düzenlendi. Bingöl Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen program sinevizyon gösterisiyle başladı. 13 Ocak’ta göreve gelen İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler ve teşkilatının faaliyetlerinin sinevizyon gösterisiyle izletildi.

Programda bir konuşma yapan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, görevi devraldıktan sonra yürütülen çalışmaları, amaç ve hedeflerini özetledi.

Teşkilatların yoğun bir mesai harcayarak güçlü bir yapılanma ortaya koymaya çalıştığını ifade eden Güler, Bingöl’ün sosyal ve ekonomik gelişim süreçlerine de dikkat çekti.

Halka hizmet için ellerinden gelen gayreti ortaya koyduklarını ve bunu her geçen gün daha da yoğunlaştırarak ileri noktalara taşımaya çalıştıklarını vurgulayan Güler, şunları söyledi;

“ŞEHRİMİZ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

“Teşkilatımızdaki arkadaşlarımızla birlikte geldiğimiz ilk gün bölgeciliği, milliyetçiliği, aşiretçiliği, ırkçılığı, cahiliye adetlerini ayağımızın altına aldık ve kaldırdık. Tek kimliğimiz Bingöl kimliğidir. Bu kimlik altında biriz, kardeşiz, birlik ve beraberlik içindeyiz. Bizim Bingöl kimliğine sarılmamız lazım. Bu iki aylık süre içerisinde, beşeriz kusurlarımız olabilir, siyasi tecrübemiz olmayabilir ama Rabbim şahidim olsun ki halkımın hizmeti için şehrimizin her tarafını geziyoruz, çalışıyoruz, çabalıyoruz sorunlarımızı yetkililere iletiyoruz. Halkımızla kurumlar arasında köprü vazifesi görüyoruz. Sorunları Ankara’ya, Sayın Bakanımıza, vekilimize taşıyoruz ve takipçisi oluyoruz. Huzurlarınızda onlara da teşekkür ediyorum.

“HAYAL OLAN HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Biz dünyevi hizmetlerde elhamdülillah zirve yapmışız. Bingöl’de hayal olan yatırımlar hayata geçirildi. Biz küçük bir şehiriz. Büyükşehirlerin arasında sıkıştırıldık. 10 yıldan fazla tartışılan havaalanı hizmete girdi. Çapakçur Köprümüz 8 aylık kısa bir sürede tamamlandı. Yollarımızın tamamı sıcak asfalt haline geliyor. Hastanemiz geçte olsa hizmete girdi ve günde binlerce vatandaşa hizmet veriyor. İŞGEM açıldı. Kısa süre sonra şirketler faaliyete geçecek. Çağrı merkezlerinde binlerce insan çalışıyor. Organize Sanayi Bölgesini büyütüyoruz. Üniversitemiz 16 bin öğrenci ve bin çalışanıyla şehrin lokomotivi olma yolunda ve daha da büyüyecek. Tekstil Kent faaliyete geçti. 700 kişi çalışacak. Gelecek dönemde şehir meydanı, otopark, hükümet konağı, sıcak suyun şehir merkezine taşınması gibi şehri güzelleştirecek projeler hayata geçecek.

“ŞÜTAŞ İLE BİNGÖL ALTIN GÜNLERİNİ YAŞAYACAK”

Şehrimizin geleceği parlaktır. Ekonomik geri kalmışlığımız vardır. Genelde devlet yardımıyla yaşamımızı idame ediyoruz. ŞÜTAŞ yatırımı bizim için bir dönüm noktasıdır. ŞÜTAŞ Bingöl’ü Çukurova’ya çevirecek inşallah. SÜTAŞ’tan ticari olarak yararlanma mücadelesi vermemiz lazım. Şehrimizin geçim kaynağı geçmişten beri hayvancılıktır. Maden kaynaklarımız vardır ama sınırlıdır. Ağır kış şartları ve limanlara uzak olmamız uluslararası dünya ile ticaret şansımızı bitiriyor. Kendi ürettiğimizi kendimiz tüketirsek bu da yetersiz olur. Bingöl’ün coğrafyası hayvancılığa müsaittir. ŞÜTAŞ ile Bingöl altın günlerini yaşayacak. Bölgesinin lider ticaret ili olacak. Diyarbakır, Erzurum, Muş ve Elazığlı buralara gelecek.

“İNSANA YATIRIM YAPMAMIZ LAZIM”

Biz bunların yanında maddi kalkınmayla birlikte manevi kalkınmayı da sağlamamız lazım. Değerlerimize sahip çıkmamız lazım. Bütün kurgumuzu Cumhurbaşkanının üzerine yapmışız. Cumhurbaşkanımıza büyük ihtiyacımız var ama buna iman etmişiz; her canlı ölümü tadacaktır. Ömür bitecek. Bu hizmetleri, anlayışı sürdürmemiz için bizim kadrolar yetiştirmemiz lazım. İnsana yatırım yapmamız lazım.”

Anahtar Kelime: , ,

Yorum Kapalıdır.