VALİ MANTI ‘SEÇİM BÖLGE GÜVENLİK TOPLANTISI’NA KATILDI

  • Haberin Tarihi: 12 Mayıs 2018
  • Bu haber 218 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
VALİ MANTI ‘SEÇİM BÖLGE GÜVENLİK TOPLANTISI’NA KATILDI

Bingöl Valisi Ali Mantı, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu başkanlığında, Mardin’de düzenlenen ve bölgedeki illerin Valileri, İl Emniyet Müdürleri ve İl Jandarma Komutanlarının da bulunduğu ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na katıldı.

Bölge Valileri, İl Emniyet Müdürleri ve İl Jandarma Komutanlarının katıldığı ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na Bingöl valisi Ali Mantı da katıldı.

Toplantıda İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, secim güvenliği hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimler nedeniyle Bölge Güvenlik Toplantıları’nın yapıldığını belirten Soylu, terör örgütüne mensup bir siyasi partisinin temsilcisinin Şırnak Valisini köylere gitmesi nedeniyle tehdit ettiğini ifade etti.

Bunun çok eskide kaldığına dikkat çeken Bakan Soylu, terör örgütlerinin diliyle ve tavrıyla devlete kafa tutmaya çalışanların ne hale geldiğinin apaçık ortada olduğunu vurguladı. Seçimin terörize edilmeye çalışılacağına işaret eden Soylu, “Bizim yapmamız gereken güveni temin edebilecek adımları atmaktır. Bu da sizin sorumluluğunuzdadır. Bunun için gitmedik yer bırakılmayacak. Çünkü bu memleket bunun acısını çok çekti. Onlar istiyorlar ki, terör örgütünün talimat verdiği adamlar görev yapsınlar, istedikleri gibi tehdit etsinler, biz de aval aval bakalım. Öyle bir Türkiye kalmadı, herkes bunu böyle bilsin. ‘Terör örgütüne yaranacağım’ diye söz söylemeye çalışanlara güvenlik gereği olarak gerekli cevabı vermek zorundayız, vatandaşımız da kendi hür iradesiyle oyunu verecektir. Eski Türkiye manzaralarını ve alışkanlıklarına kendi zihinlerinde tekrar yaşatmak isteyenler hep olacaktır. Bunun için biz elimizden geleni yapacağız. Tüm arkadaşlarımız kendi görev süreleri dâhilinde başka seçimlerde de sorumluluk üstlenmiştir. Ancak 24 Haziran seçimlerinin mahiyeti daha farklıdır. Bu yeni hükümet sisteminin ilk seçimi olacak. Bu nedenle de mevzuat itibariyle de bir takım yenilikler söz konusu. Yaşanan gelişmelerden, yapılan açıklamalardan anlıyoruz ki daha ağır bir sorumluluk bizi beklemektedir. Haliyle her zamankinden daha büyük bir dikkat ve özen göstermeliyiz. Seçim halkın seçimidir, işin siyasi açıdan sonuçları bizim bakanlık olarak görevimiz dışındadır. Bizim görevimiz vatandaşın özgür iradesini herhangi bir aksaklığa meydan vermeden sandığa yansıtacak ortam oluşturmaktadır. Çalışmalarımızın ve seçimlerimizin ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorum Kapalıdır.