YAYLA SINIRINDAKİ ANLAŞMAZLIK BİR CANA NEDEN OLDU

  • Haberin Tarihi: 31 Mayıs 2018
  • Bu haber 431 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
YAYLA SINIRINDAKİ ANLAŞMAZLIK BİR CANA NEDEN OLDU

Bingöl’ün Solhan ilçesi ile Karlıova ilçesi sınırında çıkan arazi anlaşmazlığı devam ederken önceki gün meydana gelen olayda bir kişinin hayatını kaybettiği ve bir kişinin ise yaralandığı öğrenilirken olayla ilgili 10 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre olay, 29 Mayıs Salı günü saat 13.50 sıralarında Solhan ilçesi ile Karlıova ilçesi arasında bulunan Bağlıisa Ulukapı Mezrası, Selekan Yaylası ile Solhan Avmasi Yayla sınırında meydana geldi.

İki yayla arasında daha önceden de anlaşmazlık olarak bilinen sınırda, arazi anlaşmazlığının devam ettiği öğrenildi. Olay günü sınırdaki anlaşmazlığın sona ermesi için yetkililerce istişarenin yapıldığı belirtilirken aynı gün yaylada meydana gelen olayda silahların konuştuğu ve Arakonak nüfusuna kayıtlı Seyithan Yaşlı isimli vatandaşın hayatını kaybetti ve karşı taraftan ise bir kişinin yaralandığı öğrenildi.

Solhan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Seyithan Yaşlı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulmazken olayla ilgili 10 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Solhan ve Karlıova Savcılarının olayla ilgili soruşturmaya devam ettikleri öğrenilirken jandarma ekipleri tarafından olayın yaşandığı arazide arama tarama çalışmalarının başlatıldığı kaydedildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.