1 GÜNLÜĞÜNE TEMSİLİ ASKERLİK YAPTILAR

  • Haberin Tarihi: 11 Mayıs 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
1 GÜNLÜĞÜNE TEMSİLİ ASKERLİK YAPTILAR

Bingöl’de Engelli vatandaşlar, bir günlük temsili askerlik yaptı.

Engelliler günü münasebetiyle, 17 engelli vatandaş Bingöl İl Jandarma Tugay Komutanlığı’nda bir günlük temsili askerlik yaptı.

Bingöl’de temsili olarak bir gün askerlik yapan 17 engelli genç, İl Jandarma Tugay Komutanlığı’nda askerler tarafından davul zurnalar ile karşılandı. Askerler ile birlikte halay çeken engelli gençlere daha sonra Yerli ve Milli Atak helikopterinin tanıtımı yapıldı. Tank ve Akrep araçlarının atış talimatı hakkında bilgi alan Engelli gençler bomba imha ekipleri ile birlikte Bomba imha ile ilgili bilgi aldı.

Daha sonra engelli vatandaşlar, askerler ile birlikte yemin törenine katıldı. Yemin törenine Bingöl Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve çeşitli kamu kurum çalışanları katıldı. Program sonunda Engellilere hediyeler verilerek, araçlar ile evlerine bırakıldı. Altınokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata “Engelliler olarak çok mutlu olduk. Birçoğumuz engelli olduğumuzdan dolayı askerlik yapamadık. Bazı arkadaşlarımız çok duygulandı” şeklinde konuştu.

Yorum Kapalıdır.