BELEDİYEDE AKILLI VEZNE DÖNEMİ

  • Haberin Tarihi: 13 Aralık 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
BELEDİYEDE AKILLI VEZNE DÖNEMİ

Bingöl Belediyesince iki noktaya kurulan akıllı vezneler, 7/24 tahsilat işlemleri için kullanılabilecek. Uygulama ile hem iş yükü azalacak hem de vatandaşların işlemleri kolaylaştırılacak.

Bingöl Belediyesi, belediye hizmetlerini daha hızlı yürütmek ve vatandaşların belediye ile olan işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla hizmet binası ile Saray Mahallesi’nde (İl Özel İdaresi binası önü) akıllı vezne kurdu.

7/24 HİZMET SUNULACAK

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı açıklamada, kentte bir ilki daha hayata geçirdiklerini söyledi.

Akıllı veznelerin 7/24 hizmet vereceğini ifade eden Barakazi, “Belediye hizmetlerimizi daha hızlı yürütmek ve vatandaşlarımızın belediye hizmetlerine daha kolay erişmesini sağlamak amacıyla iki noktaya akıllı vezne kurduk. Akıllı veznelerimizde nakit veya kredi kartıyla su faturası ödenebileceği gibi akıllı sayaçlara kredi yüklenebilecek. Bunun yanında vergi borçları ödenebilecek, borç sorgulaması yapılabilecek” dedi.

E- Belediye hizmetleri kapsamında birçok yeniliğe imza attıklarını vurgulayan Barakazi, şunları söyledi: “E-belediyecilik hizmetlerini geliştirerek, birçok yeniliği hayata geçirdik. Belediyemizin resmi internet sitesi üzerinden vatandaşlarımızın çeşitli hizmetlere erişimini kolaylaştırırken, mesai saatleri dışında ön ödemeli akıllı sayaç kullanan abonelerimizin susuz kalmaması için kredi yükleme noktası kurduk. Şimdi de akıllı vezne projemizi hayata geçirerek, vatandaşlarımızın hizmete olan erişimini daha kolay hale getiriyoruz. İlk etapta iki noktaya kurduğumuz akıllı vezneleri yaygınlaştırmak için çalışma yapılacak. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç duyulan bölgelere yeni akıllı veznelerin kurulması için çalışılacak. Kısa sürede hayata geçirdiğimiz akıllı veznelerin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.