BİNGÖL’DE ‘GELENEKSEL BİLİM ŞENLİĞİ’ DÜZENLENDİ
BİNGÖL’DE ‘GELENEKSEL BİLİM ŞENLİĞİ’ DÜZENLENDİ

BİNGÖL’DE ‘GELENEKSEL BİLİM ŞENLİĞİ’ DÜZENLENDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “12 Adımda 12 Dev Öğrenci Projesi” kapsamında düzenlenen ‘Geleneksel Bilim Şenliği’nin açılışı gerçekleştirildi.

Geleneksel Bilim Şenliği’ne Vali Mantı’nın yanı sıra Rektör V. Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, Vali Yardımcısı Cevat Gün, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Kurum Müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Geleneksel Bilim Şenliği’nin açılışını gerçekleştiren Vali Ali Mantı, daha sonra proje stantlarını gezerek öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yaptıkları projelerden dolayı öğrencileri tebrik eden Vali Mantı, “Son derece önemli konular hakkında bilimsel çalışmalar yapılmış. Öğrencilerimizin farklı konulardaki hassasiyetini ve aynı zamanda yeteneklerini öne çıkaran bu projeler bizleri gururlandırdı. İnşallah daha büyük projeler ile ilimize, ülkemize ve dünyaya faydalı çalışmalar yapılacaktır. Öğrencilerimizi bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Bingöl TBMM Vakfı Fen Lisesi Spor Salonunda düzenlenen şenlikte öğrenciler hazırladıkları birbirinden değerli ve farklı bilimsel projelerle çevre duyarlılığı, atıkların değerlendirilmesi, enerji dönüşümü gibi konularda toplumda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade ettiler.

Çok sayıda projenin sergilendiği şenlikte öğrencilere Vali Mantı tarafından katılım belgeleri verildi.