BİNGÖLLÜ SAVCI MAKAMINDA SİLAHLA VURULDU

  • Haberin Tarihi: 10 Ekim 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
BİNGÖLLÜ SAVCI MAKAMINDA SİLAHLA VURULDU

Antalya’nın Korkuteli ilçesi adliyesinde görevli olan Bingöllü Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner, makamına giren polis memuru, tarafından vurularak yaraladı.

Antalya’nın Korkuteli Adliyesinde görevli olan Bingöllü Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner, makamında silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Küçüköner, ambulans helikopterle Antalya’daki hastaneye sevk edildi. Saldırıyı gerçekleştiren polis memuru, eşinin izni için savcıyla tartıştığı ve ardından 5 el ateş ederk savcıyı yaraladığı ortaya çıktı.

Bugün saat 15.00 sıralarında, Korkuteli Adliyesi’nde görevli Bingöllü Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner’in makamına giren polis memuru Turgut Avcı, adliyede katip olan eşi Şerife Avcı nedeniyle tartıştı. Polis memuru Avcı, tabancasıyla savcı Küçüköner’e ateş etti. Yaralanan savcı Küçüköner ambulansla Korkuteli Özel Yaşam Hastanesi’ne götürüldü. Durumu ağır olan savcı Küçüköner, ambulans helikopterle Antalya’ya gönderildi.

Savcı Köçüköner’in, kol, bacak ve göğüs bölgesine 5 kurşunun isabet ettiği belirlendi. Polis memuru Turgut Avcı ise olay sonrası meslektaşları tarafından gözaltına alınarak ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldü.

ANTALYA CUMHURİYET BAŞSAVCISI’NDAN İLK AÇIKLAMA

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, savcı Kadir Küçüköner’i vuran kişinin polis memuru olduğunu belirterek, “Eşi adliyede katip olan polis memuruyla tartıştı. Vuruyor, yaralı” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.