BİNGÖL`ÜN EN BÜYÜK İSTİHDAM ALANI

  • Haberin Tarihi: 5 Aralık 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
BİNGÖL`ÜN EN BÜYÜK İSTİHDAM ALANI

2011 yılında kurulan ve Üniversite Kampüsünde hizmet veren Webhelp Binçağrı Şirketi yüzde 80`i kadın olmak üzere 800 kişiye iş imkânı sağlıyor.

2011 yılında kurulan ve Üniversite Kampüsünde hizmet veren Webhelp Binçağrı Şirketi yüzde 80`i kadın olmak üzere 800 kişiye iş imkânı sağlıyor.

İki Fransız genç girişimci Frederic Jousset ve Olivier Duha, milenyuma girerken tüketicilerin ve markaların dijital ortamda iletişim kurmalarını sağlamak ve onlara bu konuda rehberlik sunmak amacıyla yola çıktı ve Webhelp’i kurdu.

Türkiye’de Metin Tarakçı önderliğinde 3 bin çalışanı bulunmakta. Kuruluşundan bu yana gelişimini sürdüren Webhelp, bugün 35 bin kişilik ekibiyle güçlü ve global bir iş süreci faaliyeti gösteriyor. Müşteri deneyiminde uzman olan şirket, sesli hizmetlerden sosyal ve dijital kanallarda sunulan hizmetlere kadar pek çok alanda hizmet sunuyor. Dış kaynak kullanımı hizmetleri arasında ayrıca ödeme yönetimi, satış ve pazarlama hizmetleri de yer alıyor.

Webhelp şu anda 25 ülkede 250’den fazla iş ortağı ile 35 bin kişilik çalışma kadrosuna sahip. Webhelp Türkiye`de  İstanbul, İzmir, Yozgat, Van ve Bingöl`de hizmet veriyor. 2011 yılında Bingöl`de kurulan Binçağrı şirketiyle iş ortaklığı yapan Welphelp çoğunluğu kadın 800 kişiye iş imkanı sağlıyor. İŞKUR ve Belediyeden destekler alıyor.

“EN ÜST SEVİYELERE TAŞIYACAĞIZ”

Webhelp Türkiye’yi en iyi standartlara taşıyacaklarını belirten Genel Müdür Metin Tarakçı; ‘’ Kalite anlayışımızı teknolojinin sunduğu olanaklarla birleştirerek hem sektörümüze hem de müşterilerimize en kapsamlı ve en iyi değeri yaratmaya devam edeceğiz. Hedefleri her zaman büyük, vizyonu daima geleceğe yönelik olan, çağrı merkezi pazarında kalite ve verimlilik çıtasını yükselten Webhelp`i ekip olarak daha üst seviyelere taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Genel Müdür Yardımcısı Kutay Kavukçu ise; “ Ülkemizi seviyoruz ve büyük şehirler dışında yaşayan gençlere istihdam olanağı sağlayarak onların memleketlerinde büyüyüp gelişmesine ve şehir ekonomisine destek olmasına katkıda bulunuyoruz” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.