BİNGÖL’ÜN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAYI

  • Haberin Tarihi: 31 Mayıs 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
BİNGÖL’ÜN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAYI

Saadet Partisi adaylarından Vural Koşunkartayın eğitim sürecinden dolayı adaylıktan çekilmesi üzerine Saadet Partisi Milletvekili aday listesinde yeniden genç bir isme yer verdi.

Dün gece Resmi Gazete’de yayımlanarak kesinlik kazanan milletvekili adayları listesinde Saadet Partisi 3. sıra milletvekili adayının Ahmet Turan Tursun olduğu görüldü. Daha önce 3. sıra milletvekili adayı Vural Koşunkartay adaylıktan çekildiğini açıklamıştı. Koşunkartay, Bingöl’de en genç milletvekili adayı olarak dikkat çekmişti. Koşunkartay’ın yerine aday gösterilen Ahmet Turan Tursun kesin listede yer alarak Bingöl’ün en genç milletvekili unvanını kazanmış oldu.

Ahmet Turan Tursun Kimdir?

1995 Elazığ Baskil doğumludur. Bingöl Üniversitesi Makina mühendisliği öğrencisidir. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü okumaktadır. Saadet Partisi Ve Anadolu Gençlik Derneğinde aktif olarak görev yapmıştır. Anadolu Gençlik Derneği Bingöl Şube Üniversite Başkanlığı ve Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gönüllü Gençlik Liderliği görevlerini üstlenmiştir. Bingöl Üniversitesi Anadolu Gençlik Kulübü başkanlık görevini yürütmektedir. Bingöl’de birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Tursun Bingöl Saadet Partisi 3. Sıra milletvekili adayıdır.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.