HALK OTOBÜSLERİ DEĞİŞİYOR

  • Haberin Tarihi: 6 Şubat 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
HALK OTOBÜSLERİ DEĞİŞİYOR

Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan halk otobüsleri modern araçlarla değiştiriliyor. Üretim süreci devam eden özel tasarımlı 80 araç, Nisan ayı sonuna kadar kooperatife teslim edilerek hizmete sunulacak.

Bingöl Belediyesi ve S.S 18 Nolu Şehir içi Hat Minibüsleri Kooperatifince yürütülen ortak çalışma neticesinde başlatılan halk otobüsleri yenileme süresinde sona doğru gelindi.

Bingöl için özel olarak tasarlanan 80 modern aracın üretimi devam ederken,  Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Korkutata, Veysel Koç, Anadolu ISUZU Otomotiv Firması Otobüs ve Kamu İş Birimi Direktörü Tunç Karabulut, Anadolu IZUSU Gaziantep Bölge Bayii işletmecisi İbrahim Dicle ve Bölge Satış Sorumlusu Murat Küçük, Belediye Zabıta Müdürü Mehmet Erdem ve S.S 18 Nolu Şehir içi Hat Minibüsleri Kooperatif Başkanı Nurettin Kaya’nın katılımıyla toplantı düzenlendi.

NİSAN SONUNA KADAR TESLİMAT TAMAMLANACAK

Toplantıda konuşan Anadolu ISUZU Otomotiv firması Otobüs ve Kamu İş Birimi Direktörü Tunç Karabulut, Nisan ayı sonuna kadar teslimatın tamamlanacağını söyledi.

Toplamda 80 aracın değiştirileceğini kaydeden Karabulut, “Bingöl önemli bir karar verdi, araçlarını yenileme talebini ortaya koydu. 2018 yılında üretimine başladığımız Novacity Life  aracımızın ilk sevkiyatını Bingöl’e yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Aracımız sınıfının en iddialı yakıt tüketimine sahip. Araçlarımız fabrikada üretim hatlarında ilerliyor. Önümüzdeki haftalarda Bingöl’e teslimatlarımız başlıyor. 80 aracımızın tamamı değişecek. Mart ayı itibariyle araçlarımız çalışmaya başlayacak. Nisan sonuna kadar teslimatlarımız tamamlanmış olacak. Çünkü bu araçlar özel araçlar, üretimleri bitme aşamasında. Buradaki talebe göre özel olarak üretiliyor. Aracımız engelliler için de dizayn edilmiş, tüm vatandaşlar rahatlıkla kullanabilir. Dünyada ilk kez Bingöl’de bu model araçlarımızı kullanmaya başlayacağız. 100’den fazla mühendislerimiz, AR-GE merkezimizde çalışıyor. Her türlü denemeyi, testi yapıp üretimi yapıyoruz. Bingöl’e gelecek araçlar da testlerden geçmiş, sertifikalarını almıştır. Çevreci motor teknolojisine sahip araçlarımızla ‘temiz hava, temiz Bingöl’ sloganı ile araçlarımız burada çalışacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyoruz” diye konuştu.

Gaziantep Bölge Bayii işletmecisi İbrahim Dicle ise, “Kooperatifimiz araçların paralarının tamamını ödedi. Yakında sevkiyatlara başlıyoruz. Araçlar geldiğinde inşallah tekrar geleceğiz. Araçlarımız tamamen Türk yapımı, yerli ve milli. Türk mühendislerin geliştirip ürettiği bir ürün. Şu an hiçbir sıkıntı yok” diye konuştu.

Anahtar Kelime: , ,

Yorum Kapalıdır.