İHH’DAN HATIRA ORMANI

  • Haberin Tarihi: 3 Mayıs 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
İHH’DAN HATIRA ORMANI

Solhan’da ağaçlandırma çalışması yapmak, Solhan için önemli ve değerli olan bir büyüğün adını yaşatmak amacıyla hatıra ormanı oluşturmaya karar verdiklerini belirten Tunç, hatıra ormanı isminin belirlenmesi için anket yapılacağını ve hatıra ormanı isminin Solhanlıların talebi ile olmasını istediklerini belirtti.

İnsani Yardım Derneği (İHH) öncülüğünde ilçemizde hatıra ormanı oluşturma çalışmaları başlatıldı.

Hatıra ormanı ile ilgili açıklamalarda bulunan Solhan İHH Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “Solhan’ımızda ağaçlandırma çalışması yapmak, bizler için önemli ve değerli olan bir büyüğümüzün adını yaşatmak amacıyla hatıra ormanı oluşturmaya karar verdik. Öncelikle hatıra ormanına konulacak ismi belirlemek amacıyla bir anket çalışması yapacağız. Çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret ederek anket formlarını bırakacağız. Solhan yerel basın haber sitelerinden de ankete ulaşılıp doldurulabilir. Halkımız tarafından belirlenen isimden sonra resmi başvurumuzu yapacağız. Projenin olumlu sonuçlanması halinde ekim ayında gönüllülerimizin desteğiyle ağaçlarımızı dikip gerekli çalışmaları yapacağız. Akabinde hatıra ormanımızın korunması sürecini de yakinen takip edeceğiz. Bu süreçte bize destek veren Kaymakamımız Fatih Okumuş Bey’e ve Solhan Orman Şefliğine teşekkür ederiz.”

Solhan’da oluşturulacak hatıra ormanına verilmesi istenilen isimler ile ilgili yapılacak ankette aşağıda belirtilen isimlerin ankete konulacağı ayrıca başka bir ismin olmasını isteyenlerin de ayrıca ismi belirtme durumunun olabileceği aktarıldı.

Ankette yer alacak isimler:

Şeyh Vahdettin SÖNMEZ

Molla Abdulsamet BİNGÖL

Molla Ubeyd OKUYAN

Mehmet Selim DEĞER

Şehit Ersin ÖZYURT

Şehit Kaymakam Ersin ATEŞ

Selim GENÇ

Veli TUĞA

Tavsiye edeceğiniz kişiyi (…..)

 

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.