KUDÜS’E BİNLER SAHİP ÇIKTI!

  • Haberin Tarihi: 8 Aralık 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
KUDÜS’E BİNLER SAHİP ÇIKTI!

Bingöl Memur-Sen Şube Başkanlığı, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına basın açıklaması düzenleyerek tepki gösterdi. Açıklamanın ardından vatandaşlar, Amerikan dolarlarını çakmakla ateşe verip protesto etti.

Bingöl Memur-Sen Şube Başkanlığı, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına basın açıklaması düzenleyerek tepki gösterdi. Açıklamanın ardından vatandaşlar, Amerikan dolarlarını çakmakla ateşe verip protesto etti.

ABD Başkanı Donald Trump`ın Kudüs`ü İsrail`in başkenti ilan etmesine yönelik tepkiler durulmuyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Bingöl’de öğle namazının ardından basın açıklaması düzenleyen Memur Se Bingöl Şube Başkanlığı, saat kulesi önünde ABD’yi protesto etti.

Binlerce kalabalığın bir araya geldiği basın açıklamasını, Memur Sen Bingöl Şube Başkanı Mücahit Çelik okudu.

ABD’nin Kudüs üzerinden yeni bir hamle girişimi içinde olduğunu kaydeden Çelik; “ Kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyet, Kudüs üzerinden yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Bunu gören tarihsel gerekçelerini bilen ve dünyanın bu devrine itiraz eden vicdan sahiplerinin sesi olarak ihtarda bulunmak üzere burada toplandık.  Kudüs’ü işgal eden İsrail’e, İsrail’e destek veren ABD ve bütün bunlara sessiz kalanlar ile birlikte insanlığa dönük bu ihtarın nedeni de hedefi de bellidir. Kudüs insanlığın ortak mirası, özgürlük Kudüs’ün hakkı iradesini yansıtmak için buradayız” diye konuştu.

“İKTİDARLARINI SÜRDÜRME STRATEJİLERİDİR”

ABD’nin iktidarını sürdürme çabası içinde olduğunu vurgulayan Çelik; “Yüz yılı aşkın süredir Filistinlilere karşı şiddet uygulayan Siyonist çetenin ideallerine bu derece destek çıkmak sadece akıl tutulmasıyla açıklanabilecek bir durum değildir elbette. Asıl neden kanlı müstebitlerin her ne olursa olsun iktidarlarını sürdürme stratejileridir.  Görünen odur ki Kudüs; çökmekte olan köhne dünya düzeninin merkezindeki ABD oligarşisinin yaşadığı iktidar çatışmasını gizleme aparatı olarak seçilmiştir. Bu yönüyle de çağrımızın bir diğer muhatabı Siyonizm’e karşı çıkan samimi Yahudilerdir. Çünkü Kudüs, samimi Yahudilerin de sığınağı ve inançlarını yaşama alanıdır” dedi.

“İNANCIMIZIN VERDİĞİ GÜÇLE SESİMİZİ YÜKSELTİYORUZ”

Çelik; “İslam coğrafyasında günü kurtarma politikaları peşinde koşan devlet yöneticilerinin ikircikli tutumlarına karşı çıkarak, inancımızın ve tarihimizin bize verdiği güçle barışın sesini yükseltebiliriz. Şiddetten boğulmuş, krizlerle boğuşan bütün insanlık, doğru ve adil bir söz bekliyor. Anadolu bu sözü söylemeye hazırdır. Ümmetin gönlü bu hakikate açıktır. Bu konudaki inancımız ve kararlığımız tamdır. Şimdi bu inancı ve kararlılığı fiiliyata dökme vaktidir. Kudüs’ün Siyonizm’e başkent yapılmasını engellemek için harekete geçmek, birlikte ses vermek ve insanlığın beklediği o sözü söylemek için buradayız” diyerek sözlerini noktaladı.

Basın açıklamasının ardından vatandaşlar, Amerikan dolarını çakmakla yakarak protestolarını sloganlar eşliğinde sürdürdü. Kalabalık, olaysız bir şekilde dağıldı.

Bingölonline

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.