MEMİŞ, BİNGÖL SAĞLIK-SEN ŞUBESİ İL DİVAN TOPLANTISINA KATILDI

  • Haberin Tarihi: 5 Kasım 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
MEMİŞ, BİNGÖL SAĞLIK-SEN ŞUBESİ İL DİVAN TOPLANTISINA KATILDI

Sağlık – Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık – Sen Bingöl Şubesi İl Divan toplantısına katıldı.

Sağlık – Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık – Sen Bingöl Şubesi İl Divan toplantısına katıldı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanlığınca düzenlenen Genişletilmiş İl Divan Toplantısına katıldı.

Öğle saatlerinde Bingöl’e gelen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Bingöl Valisi Ali Mantı’yı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında çeşitli görüş alışverişi yapıldı. Sıcak ve samimi sohbetin ardından sırasıyla İl Sağlık Müdürü Dr. Süleyman Budunoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan’a ziyarette bulunan Memiş, buradan Bingöl Devlet Hastanesi’ne geçerek görev yapan personelin sorunlarını dinledi. Sağlık – Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve beraberindeki heyet daha sonra Divan Kurulu toplantısına geçti.

Toplantıda Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in yanı sıra İl Sağlık Müdürü Dr. Süleyman Budunoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hasip Akça, Memur-Sen Bingöl İl Temsilcisi ve Diyanet-Sen İl Başkanı Mücahit Çelik, Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan, Bingöl Memur-Sen’e bağlı işkolları Başkanları ve yönetim kurulları, Sağlık-Sen Elazığ, Diyarbakır, Tunceli ve Muş İl Şube Başkanları ve yönetim kurulları, Sağlık-Sen Bingöl Şube yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile divan heyeti hazır bulundu.

Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan, programın açılış konuşmasında, bu önemli toplantıya gelerek katkıda bulunanlara teşekkür ederek, programın hayırlara vesile olmasını diledi. Ayrıca, her yıl olduğu gibi bu yıl da üye sayısını arttırarak yetkiyi koruyan divan heyeti ve üyelere teşekkür etti.

Arslan’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Diyanet-Sen Bingöl Şube Başkanı Mücahit Çelik de, Memur-Sen’in ve Sağlık-Sen’in uzun yıllardır başarılı çalışmalar yaptıklarını sorunların çözümü yolunda önemli kazanımlar elde edildiğini belirterek, programın hayırlı olmasını diledi.

TALEPLERİMİZİN TAKİPÇİSİYİZ

Çelik’in konuşmasından sonra Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş kürsüye çıktı. Sağlık-Sen olarak sorunlardan beslenen değil, sorunlara çözüm önerileri geliştiren, sorunları çözün bir anlayışla sendikacılık yaptığımızı belirten Memiş, kazanımların da ısrarlı takip ve mücadelemiz sonrası elde edildiğini belirtti. Yetkili olmadan kazanım elde etmeye başladığımızı söyleyen Memiş, “Yetkili olduktan sonra kangren olmuş sorunları çözdük, bazılarının aklına gelmeyen konuları taleplerimiz içine aldık, birçoğunu kazanıma dönüştürdük.” şeklinde konuştu. Yıpranma payını ilk gündeme getiren, sözünü alan sendika olduklarını hatırlatan Memiş, “Biz talep ederken, sözünü alırken bunu hayal bile edemeyenler, kazanımlarımızı değersizleştirmeye çalıştı. Kazanımlarımıza sahip çıkacak, emek hırsızlığına izin vermeyeceğiz. Lisans tamamlamaya burun kıvıranlar, bizden önce başvuruda bulundu. Yıpranma payını hayal gibi gördüler. Ama sözünü aldık, mücadelemizi sürdürdük, ısrarla takip ettik. İnşallah en kısa sürede TBMM’ye gelecek. Geçtiğimiz hafta, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Öznur Çalık, bu müjdeyi sendikamızın programında da verdi.” dedi. Bunlara ek olarak ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve adaletsiz döner sermaye sisteminin değişmesinin de olmazsa olmazlarından olduğunu belirten Memiş, “Taleplerimizin arkasında siz değerli teşkilatımızın gücü var. Biz gücümüzü sizden alıyoruz. Sizin talepleriniz doğrultusunda mücadele ediyor, kazanımlara imza atıyoruz. Sizler de kazanımlarımıza sahip çıkın. Her şartta bizimle olan, bizimle yol yürüyen sizlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HAİNLERİN HESABI HİÇ BİTMEYECEK, BİZ HEP UYANIK OLACAĞIZ

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine ilişkin de açıklamalarda bulunan Memiş, “Bundan sonra bunların ülkemizle mücadelesi bitmeyecek. Onun için bizim nöbetimiz bugün bitmiyor. Biz her daim nöbette olacağız. Her daim bu ülkenin geleceği için çocuklarımızın geleceği için nöbet tutacağız.” dedi.  Çanakkale’den 102 yıl önce ülkeye girmek isteyenlerin amacına ulaşamadığını, ancak bunun mücadelesini hala sürdürdüklerini belirten Memiş, şöyle devam etti: “Çanakkale’de nasıl ki, şanlı bir tarih yazıldıysa, 15 Temmuz’da da milletimiz şanlı bir direniş göstermiştir. 7 düvele öyle bir meydan okundu ki, bundan sonra bunların oyunu bitmeyecek. Bundan sonra bunların ülkemizle mücadelesi bitmeyecek. Onun için bizim nöbetimiz bugün bitmiyor. Biz her daim nöbette olacağız. Her daim bu ülkenin geleceği için çocuklarımızın geleceği için nöbet tutacağız. Daha çok çalışacağız, Daha çok mücadele edeceğiz ve kimsenin ülkemizi bölmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkeyi  Suriye gibi yapmalarına hep birlikte müsaade etmeyeceğiz.”

SAĞLIK HİZMETLERİMİZ DÜNYANIN BİRÇOK YERİNDE

Memiş, Türkiye’nin birçok alanda olduğu gibi, sağlık konusunda da büyük bir ülke olduğunu, Suriye gibi bir ülkede hastane inşa etmesinin bunu gösterdiğini söyledi. Türkiye’nin kendi içinde sağlıkta dönüşüm yaptığını, uluslararası alanda da mazlum ve mağdurlara sağlık hizmeti götürdüğünü ifade eden Memiş, şunları kaydetti: “Şu an Somali’de bir eğitim araştırma hastanemiz var, Sudan’da yeni bir eğitim araştırma hastanemiz var. Oradaki mazlum milletlere sağlık hizmetini ülkemiz götürüyor. Tabii ülkemiz aynı zamanda da Türkiye’de de Suriyeli kardeşlerimize sağlık hizmetini aksatmadan vermeye gayret ediyor. Suriye’de de şu an çok önemli sağlık yatırımları var. Bu, ülkemizin büyüklüğünü gösteriyor.”
Türkiye’nin Suriye’deki sağlık hizmetlerine değinen Memiş, “Geçen ay El Bab’da sağlık hizmeti veren gönüllü sağlık çalışanlarımızı ziyaret ettik. Türkiye’nin Suriye’deki gücünü görmek için gittiğimizde, her türlü sıkıntıya rağmen ülkemizden gönüllü sağlık çalışanlarımızın El Bab’da, Cerablus’ta, Çobanbey’de sağlık hizmeti verdiğini, 200 yataklı bir hastane inşaatını gördük. El-Bab’ın nüfusu 5 binlere kadar düşmüş ama Türkiye’nin orada olmasıyla nüfus 130 binlere çıkmış.” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE, MAZLUMLARIN YANINDA DURARAK DÜNYAYA MESAJ VERİYOR

Türk toplumunun yedi düvele karşı mazlumların yanında olmak için gittiği her yere adalet götüren Osmanlı anlayışıyla hareket eden bir toplum olduğunu dile getiren Memiş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin sadece ülkemiz insanına değil, tüm mazlum coğrafyalara, mağdur insanlara hiç çekinmeden sağlık hizmeti vermesini gerçekten önemsiyoruz. Sağlık çalışanlarımızın bu ülke ve millet için fedakârca bu kutsal görevi yerine getirdiklerini gördük. Belki dünyanın gözü bunu görmüyor, Türkiye’nin bu yardımseverliğini görmek istemiyorlar ama Türkiye bu duruşuyla mazlumun, mağdurun yanında nasıl olunması gerektiğine yönelik dünyaya örnek olup önemli mesajlar veriyor. El Bab’a gittiğimizde sağlam bir ev kalmadığını gördük. Türkiye, insanlığın gereği olarak bu mazlumlara sahip çıkıyor. Biz elbette ki ekmeğimizi, soframızı, imkânlarımızı paylaşacağız. İnsanlığı ayakta tutmak, insanlığa yardım etmek için hem mazlum milletlere sahip çıkmak hem de Suriyeli kardeşlerimize ev sahipliği yapmak zorundayız. Sağlık çalışanları ve devlet olarak onların sağlığına hizmet etmek zorundayız. Suriyeli kardeşlerimizden vatansızlığın ne demek olduğunu gördük. Coğrafyamızda şunu gördük ki yedi düvel Türkiye’ye karşı mücadele ediyor.” dedi.

MEMİŞ’E YÜZEN ADA TABLOSU HEDİYE EDİLDİ

Sağlık-Sen Bingöl Şubesi Genişletilmiş İl Divan Kurulu Toplantısı soru cevap faslından sonra toplu fotoğraf çekimi ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’e Solhan Yüzen Ada tablosu takdimi ile sona erdi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.