“NİTELİKLİ BİR NESİL, ÜLKEYİ KALKINDIRIR”

  • Haberin Tarihi: 24 Mart 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
“NİTELİKLİ BİR NESİL, ÜLKEYİ KALKINDIRIR”

Eğitim Bir-Sen Genç Teşkilatı tarafından düzenlenen programa katılan Memur- Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, “Nitelikli bir nesil yetiştirirsek, bu nitelikli nesilinde üreteceği işte nitelikli olur. Buda ülkeyi büyütür, ekonominin kalkındırmasını sağlar. Ülke kalkınırsa, elbette her çalışanda bu büyümeden pay alır” dedi.

Memur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Eğitim-Bir Sen Genç Teşkilatı, Genç’te bir program düzenlendi.

Şölen Düğün Salonu’nda yemekli düzenlenen programa Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Ak Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Memur- Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı,  Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, Eğitim Bir-Sen Bingöl İl Başkanı Yunus Kava, STK Temsilcileri, Memur –Sen bağlı üye ve vatandaşlar katıldı.

 “MÜLAKATLA ATAMA SİTEMİNE SON VERİLMELİ”

Programda açılış konuşması yapan Eğitim-Bir-Sen Bingöl İl Başkanı Yunus Kava, eğitimcilerin çalışma barışına zarar verecek hususlardan kaçınılmasını gerektiğini belirtip, mülakatla atama sitemine kesinlikle son verilmesi gerektiğini söyledi. Kava, “Ülke olarak zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Badireler sıkıntılar bitmiyor. Biz camia olarak duruşumuzu net olarak ortaya koyduk. 2000’lerden bu yana bu ülke birçok anti demokratik süreç yaşadı. Biz camia olarak bu süreçlere karşı elimizi değil gövdemizi ortaya koyduk. Memur Sen olarak 15 Temmuzda da meydanlara indik. Türkiye’nin normal süreçlere girmesi gerektiğini düşünüyoruz. Eğitimciler olarak çalışma barışımıza zarar verecek hususlardan kaçınılmasını istiyoruz. Çözüm bekleyen birçok sorun var bunların çözülmesini istiyoruz. Mülakatla atama sitemine kesinlikle son verilmesi gerekiyor. Bu adalet sistemine güveni zedeliyor.” Dedi.

 “AK PARTİ OLARAK EĞİTİME ÇOK BÜYÜK KATKILAR YAPTIK”

AK Parti’nin 16 yıllık iktidarı sürecinde eğitime yaptığı yatırımları aktaran AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, eğitimde yaşanan sorunlara kalıcı çözümler AK Parti iktidarı getireceğine inandığını söyleyerek şöyle konuştu: ”Memur Sen demokrasiye çok büyük destek vermiştir. Buna bizzat şahidim.  AK Parti olarak eğitime çok büyük katkılar yaptık. Eğitimde yaşanan sorunlara AK Parti olarak kalıcı çözümler getireceğimize inanıyorum. Ben bir eğitimci olarak her okulu üniversiteyi bitirenin öğretmen olamayacağı kanaatindeyim. Bingöl ve ilçelerinde eğitimde fiziki olarak çok büyük bir sıkıntımız yok”

“MÜREKKEBİN AKMADIĞI YERDE KAN AKAR”

AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler ise, dünyanın en kutsal görevinin insan yetiştirmek olduğunu belirterek, mürekkebin akmadığı yerde kan ve gözyaşı akar dedi.

Güler, “ Dünyanın en kutsal görevi insan yetiştirmektir. Mürekkebin akmadığı yerde kan akar, gözyaşı akar. Bugün İslam dünyasının en büyük problemi de budur. Mesuliyet olarak üzerimize çok ciddi vazife düşüyor. Eğitim düzeyimizi daha da yükseltmemiz gerekir. Özellikle manevi ve dini anlamda kendimiz daha çok geliştirmemiz lazım. Sistemler sürekli değişiyor. İnsan olmamız hesabiyle sürekli yeni bir şey deneniyor. Amaç daha güzelini bulmak için. Ama inşallah rota doğrudur. İstikamet doğrudur. Sayenizde daha iyi ve daha güzel bir gelecek inşa edeceğiz.” Diye konuştu.

 “KÜRESEL GÜÇLERİN OPERASYONLARINA DUR DEMEMİZ LAZIM”

Küresel güçlerin son yüzyılda İslam coğrafyasına büyük operasyonlara başlattığını ifade eden Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, bu projelere dur demek için ülke olarak, eğitimci olarak ve ümmet olarak birlikte harekete geçilmesi gerektiğini söyledi. İslam coğrafyasının gözü Türkiye’de olduğunu vurgulayan Çakırcı, “Biz Memur Sen ve Eğitim Bir Sen olarak dünyadaki ve ülkemizdeki gündemi yakından takip ediyoruz. Son yüzyılda küresel güçlerin İslam coğrafyasına maalesef büyük operasyonlara başladı. Ve her 15 yılda, 50 yılda ve100 yılda bir plan ve projelerini uygulamaya koyuyorlar. İşte biz ülke olarak, eğitimci olarak ve ümmet olarak bu projelerine dur dememiz vakti gelmiştir. Bunun yolu da eğitim ve eğitimcilerin elinden geçtiğini biliyoruz. Dışarıdan yani İslam coğrafyasından ülkemize gelen herkes Türkiye’ye bakıyor. Diyorlar ki, eğer burada bir hareketlilik olursa ve bir diriliş olursa İslam coğrafyası ayağa kalkar. Çünkü biliyorlar ki Türkiye ne zaman emperyalizmin oyunlarına karşı çıkıp sesini çıkartmışsa İslam coğrafyası da o zaman emperyalizme karşı ayağa kalkmış. Eğer biz yeni sağlıklı nesiller yetiştirirsek bu kan, bu gözyaşı duracaktır. İslam coğrafyası ayağa kalkacaktır.”

“NİTELİKLİ BİR NESİL, NİTELİKLİ İŞ ÜRETİR VE ÜLKEYİ KALKINDIRIR”

Konuşmasına nitelikli eğitimin önemine dikkat çekerek sonlandıran Çakırcı, gelecek 50 yılı ve 100 yılın planlaması için eğitimcilere büyük işler düştüğünü kaydetti.

Tüm bunların yapılması için öncelikle eğitimciye gerekli güven ve itibarın verilmesi gerektiğini hatırlatan Çakırcı, “Batıyı batı yapan hepimiz çok iyi biliyoruz ki eğitimdir. Onun için biz eğitimcilere büyük işler düşüyor. Osmanlının son dönemlerine baktığımızda eğitimde geri kaldığı için o günden bu güne onun bedelini ödüyoruz. Eğer bizde gelecek 50 yılı ve 100 yılı planlıyorsak o zaman biz eğitimcilere büyük işler düşüyor. Bunun yanında siyaset kurumunun da üzerine düşeni yapması gerekiyor. Ama eğer biz değişen paradigmada eğitim felsefisini de değişmesini istiyorsak, eğitim paradigmasının da değişmesini istiyorsak bunu bir bütün içinde yapmamız lazım. Bunu millet ile siyaset kurumu ile birlikte yapmamız lazım. Ülkenin mantalitesini değiştirmek istiyorsak bunu birlikte yapmamız lazım. Eğer nitelikli bir eğitim olursa, eğer nitelikli bir nesil yetiştirirsek, bu nitelikli nesilinde üreteceği iş nitelikli olur. Buda ülkeyi büyütür, ekonominin kalkındırmasını sağlar. Ülke kalkınırsa, ekonomi büyürse elbette her bir öğretmenin, her bir hizmetlinin ve her bir memurun kısacası her bir çalışanın da bu büyümeden pay alır. Bunun içinde öncelikle çalışma, güven ve itibar önemli. Eğitimciye gerekli itibarın verilmesini istiyoruz. Nasıl bir sağlıkçıya yapılan saldırıyı tavsif etmiyorsak eğitimcilere yapılan kötü muameleye de karşı çıkmalıyız. Bu konuda siyaset kurumlarından beklentilerimiz var.” İfadelerini kullandı.

Yorum Kapalıdır.