ÖĞRENCİLERİN MESLEKİ ÇALIŞMALARI SERGİLENDİ

  • Haberin Tarihi: 14 Mayıs 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
ÖĞRENCİLERİN MESLEKİ  ÇALIŞMALARI SERGİLENDİ

Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2017-2018 eğitim- öğretim yılında yapılan mesleki çalışmaları sergiledi. Sergide öğrencilerin çalışmaları takdir gördü. Geleneksel hale getirilen ve her eğitim-öğretim yılı sonunda yapılan yılsonu sergisinin bu yıl 27’incisi düzenlendi.

Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2017-2018 eğitim- öğretim yılında yapılan mesleki çalışmaları sergiledi.

2017-2018 eğitim yılı sonunda düzenlenen yılsonu sergisinin açılış törenine Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkan Vekili Ahmet Sönmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Bazı Kurum Müdürleri, okul müdürleri, Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İdareci ve Öğretmenleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Yusuf Başaran, “2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde okulumuz öğrencilerinin atölyelerinde yaptıkları çalışmaların, ürettikleri malzemelerin sergilenmesi ve tanıtılması amacıyla hazırlanan etkinliğimizde sizleri aramızda görmekten onur duyduk. Bizler; Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak; bilişim teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojileri, motorlu araçlar teknolojisi, metal teknolojisi, mobilya ve iç mekan tasarımı ve inşaat teknolojileri alanları olmak üzere toplam 6 alanda ve 328 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmekteyiz. Okulumuz, her geçen yıl gelişmekte olan mesleki alt yapısı ve döner sermaye hizmeti sayesinde eğitim verdiğimiz alanlar açısından hem okulumuzun hem de ilçemizin ihtiyaçlarına cevap verecek konuma gelmiştir. 1991-1992 eğitim-öğretim yılında açılan okulumuz, daha eğitim-öğretime başladığı ilk yıllarda oldukça başarılı ve popüler bir okul olmuş, mezun ettiği öğrenciler hem özel hem de devlet sektöründeki iş piyasasında çok rahat iş bulabilmişlerdir. Bunun en güzel örneği olarak, benimle birlikte şu an bu salonda bulunan ve aktif olarak bazı okul ve kurum müdürlüğü görevini yürüten değerli mesai arkadaşlarım olduğunu söylemek oldukça yerinde olacaktır. Mevcut sistemde başarı ve kalitenin sadece akademik başarıya odaklı olmadığına inandığımız eğitim-öğretim sürecinde; son yıllarda okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimizin alanlarında yaptıkları işlerle bu konuda haklı olduğumuzu göstermişlerdir.” ifadelerini kullandı.

YIL BOYUNCA YAPILAN ÇALIŞMALAR SERGİLENDİ

Programda konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, “2017-2018 Eğitim öğretim yılı sonunda erkek meslek lisesi öğrencilerimiz tabi bir yıl boyunca yoruldular, eserleri sergilenecek. Marifet iltifatta tabidir düsturunca ortaya koyduğunuz her bir eser dolayısıyla idarecisinden öğretmenine kadar yan kuruluşlar, belediyemizden iş dünyamıza, esnafımıza kadar her birine tek tek teşekkür ediyorum. Tabi eğitim öğretim ciddi anlamda önemli. Meslek liselerinin belki son 10 yıl hariç olmak üzere sıkıntılı bir dönemi vardı. Çok şükür aşıldı. İdarecilerimize, öğretmenlerimize çok önemli bir görev düşüyor. Yani biz bu öğrencileri hangi koşullarda alırsak alalım Türkiye eğitim müfredatına tabii tutuyoruz. Devletin verdiği kitabı okutuyoruz, devletin verdiği imkânı sunuyoruz. Buradaki erkek meslek lisesinin özellikle binası güzel, atölyeleri güzel. İnanıyorum ki bahçıvanda güzel, mahir bir elle o çocukları motive ederse sizlerden dünyanın en büyük donanımcısı çıkar, mucitler, pazarlamacılar çıkar. Siz gerçekten kendi alanınızda kaliteli işler yapabilirsiniz.Öğretmenlerimizin de bu öğrencilerden en iyi insanlar çıkacağına inanması lazım.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların akabinde okul öğretmenlerinden Ömer Faruk Elmas’ın kum sanatı gösterisi ile kültür merkezindeki program tamamlandı. Daha sonra okulda açılan sergi misafirlere açıldı. Öğrencilerin eğitim öğretim yılı boyunca yaptıkları çalışmalar misafirlerin beğenisine sunuldu.

 

Anahtar Kelime: , ,

Yorum Kapalıdır.