SEYFAN DER SOLHAN’DA DAYANIŞMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

  • Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
SEYFAN DER SOLHAN’DA DAYANIŞMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

Seyfan Kültür Sanat Kalkınma ve Dayanışma Derneği Solhan ilçesinde yemekli bir dayanışma etkinliği düzenlendi.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Seyfan Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ziraat mühendisi Erdoğan Yener, Bingöl Üniversitesi Öğretim görevlileri Agit Ataş ve Dr. Bilal Bağış birer selamlama konuşması yaptı.

Selamlama konuşmalarından sonra konuşma yapan Seyfan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Açıkbaş, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“Sivil Toplum Kuruluşları gönüllülük esasına dayalı toplumsal hizmetleri yerine getiren teşkilatlardır.” diyen Açıkbaş, “STK’lar, Akrabalık bağlarının güçlenmesini birlik, beraberlik, dayanışma, gelenek- görenekleri yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına kurulan teşkilatlardır. Bu doğrultuda Seyfan Derneği çatısı altında buluşarak sizlere hizmet etmeyi amaçladık. Temennimiz geleceğimiz olan çocuklarımıza bırakacağımız en büyük bir miras “Özü toprak sonu halis bir gençlik” yetiştirmektir. Her yıl düzenlediğimiz geleneksel iftar, bayramlaşma ve dayanışma programlarını bu yıl ilçelerimizde yapmayı planladık. Bundan dolayı bu yıl dayanışma ve kaynaşma programını Solhan ilçemizde yapmaya karar verdik. Solhan’da yaşayan aile büyüklerimizi ziyaret ederek düşüncemizi kendileri ile paylaştık sağ olsunlar bugün bizlere böyle güzel bir organizasyon hazırladılar. Burada kaynaşmamıza vesile olan Solhan’daki Soydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Bizler bir aile derneğiyiz diyen Açıkbaş, “Güzel şeyler ve hayırlı işlere vesile olmak niyetindeyiz Rabbim bizleri utandırmasın dernek bünyesinde tanışma, kaynaşma ve dayanışma toplantılarımız devam edecektir. Bu güzel organizasyonu düzenleyenlere tekrardan çok teşekkür ediyorum. Bu vesile ile dayanışma programımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Anahtar Kelime: , ,

Yorum Kapalıdır.