SOLHAN YBO’DAKİ ŞÖLEN TÜRKİYE’DE BİR İLK!
SOLHAN YBO’DAKİ ŞÖLEN TÜRKİYE’DE BİR İLK!

SOLHAN YBO’DAKİ ŞÖLEN TÜRKİYE’DE BİR İLK!

Solhan Yatılı Bölge Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından Şampiyonlar ligi finalini aratmayacak bir görsel şölen yapıldı. Solhan Yatılı Bölge Okulu öğretmen ve Solhan YBO öğrencilerinin akşam saatlerinde gerçekleştirdikleri şölen geceye ayrı bir renk katarken buna benzer etkinliklerin daha önce nadiren yapıldığı belirtildi. Çalışma hakkında bilgi veren Sütüoğlu, Türkiye’de böyle bir etkinliğin ilk kez Solhan’da yapıldığını belirtti.

Solhan Yatılı Bölge Okulu’nda düzenlenen sınıflar arası futbol turnuvasında final müsabakaları öncesi öğrencilere moral vermek için güzel bir etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte Solhan Yatılı Bölge Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından Şampiyonlar ligi finalini aratmayacak bir görsel şölen yapıldı. Solhan Yatılı Bölge Okulu öğretmen ve Solhan YBO öğrencilerinin akşam saatlerinde gerçekleştirdikleri şölen geceye ayrı bir renk katarken buna benzer etkinliklerin daha önce nadiren yapıldığı belirtildi.

Sınıflar arası futbol turnuvasında final müsabakaları öncesi öğrencilere moral vermek için güzel bir etkinlik düzenlendi. 24 Mayıs Perşembe günü Solhan Yatılı Bölge Okulunda gerçekleşen görsel şölen iki sınıf halinde beden eğitimi öğretmenleriyle şampiyonlar ligi müziği eşliğinde konfetiler patlatılarak güzel bir görsel şölen oluşturarak okul girişinde başlayıp okulun halı sahasında sona erdi.

YBO’DAKİ ŞÖLEN TÜRKİYE’DE BİR İLK!

Solhan Yatılı Bölge Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Burak Sütlüoğlu, bu etkinliğin çocukları sevindirmek ve çocukların televizyonlarda gördüğünü kendilerinin de yaşamasını sağlamak amacıyla yaptıklarını ifade etti.

Bu etkinliği gelenek haline getirmek istediklerini belirten ve sonraki sezonlarda gelecek öğretmenler tarafından da etkinliğin devam etmesini isteyen Sütlüoğlu, “Buna benzer etkinliklerin yapıldığını sosyal medyada görmüştüm ve bu fikri oradan aldım ama bunların hepsi gündüz yapılmıştı ve çok emek verilmeden hazırlanmış etkinliklerdi. Bunu daha farklı nasıl yapabilirim, neler katabilirim diye düşündüm. YBO’nun imkânlarından faydalanmak istedim akşam yapılırsa görsel şölen daha güzel ve farklı olur dedim. Türkiye’de bunun gibi bir etkinlik yoktur. İlk kez Solhan’da yapılmıştır. Bu etkinliği gerçekleştirdiğimizde öğrenciler üzerinde çok olumlu tepkiler oldu. Kimi çocukları heyecandan konuşamayacak maç yapamayacak halde olduklarını gördüm. 2 senelik öğretmenim, öğrencilerin bu kadar heyecanlandığı bir durum görmedim. Gelecek senelerde bu etkinlik kesinlikle profesyonel bir şekilde yapmayı düşünüyorum ve geleneksel hale getirmeyi düşünüyorum. Tabi bu etkinliği yapmamda etken olan bir neden de Okul Müdürümüz ve öğrencilerimizin desteğini almamdı. Bu heyecanı yaşamamızda sebep olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Okulun halı sahasında yapılan final müsabakası sonrasında etkinlik sona erdi.

HABERİN VİDEOSU ;