SOLHAN’A İKİ UZMAN HEKİM DAHA

  • Haberin Tarihi: 5 Nisan 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
SOLHAN’A İKİ UZMAN HEKİM DAHA

Solhan Devlet Hastanesi’nde 7 Şubat 2018 Çarşamba günü poliklinik hizmetine başlayan Dahiliye Uzmanı Dr. Aslı Öcal’dan sonra ikinci Dahiliye Uzmanı olarak Solhan’a atanan Uzman Dr. Enes Başaran’ın ise 2 Nisan 2018 Pazartesi günü poliklinik hizmetine başladığı öğrenildi. Ayrıca Solhan’da geçici görevlendirme ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Mehmet Ünsal’ın da 5 Nisan’da göreve başlayacağı belirtildi.

Solhan Devlet Hastanesi’ne iki uzman hekim daha hizmete veriyor.

Solhan Devlet Hastanesi’ne 78’inci Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası kapsamında atanan ve 7 Şubat 2018 günü poliklinik hizmetine başlayan Dahiliye Uzmanı Dr. Aslı Öcal’dan sonra ikinci Dahiliye Uzmanının da atamasının yapıldığı öğrenildi.

79’uncu dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurası atamaları yapıldı. Yapılan kura sonucunda Solhan Devlet Hastanesi’ne Dahiliye uzmanının atandığı öğrenildi.

Solhan Devlet Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı, Aile Hekimi Uzmanı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Dahiliye Uzmanı, Anestezi Uzmanı ve 1 Diş hekimi ile 7 Pratisyen hekimin görev yaptığı öğrenildi.

16 pratisyen hekim kadrosu bulunan Solhan Devlet Hastanesi’nde görevli 7 pratisyen hekimin Solhan Devlet Hastanesi’nde gören yaptığı diğer hekimlerin ise geçici görev ile Bingöl’de görevlendirildiği öğrenildi.

79’uncu dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurası atamaları sonucunda Solhan Devlet Hastanesi’ne Dahiliye uzmanının atandığı öğrenildi. Solhan’a atanan Dahiliye Uzmanı Dr. Enes Başaran’ın 2 Nisan 2018 Pazartesi günü poliklinik hizmeti vermeye başladığı, Uzman Hekim Enes Başaran’ın ataması ile Solhan Devlet Hastanesi’nde 2 Dahiliye Uzmanının görev yaptığı ve her bir poliklinikte ortalama 50 hastanın muayene edildiği belirtildi.

Solhan Devlet Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’nın görev süresinin 9 Şubat 2018’de sona erdiğinden boşalan kadroya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Mehmet Ünsal’ın geçici olarak Solhan Devlet Hastanesi’ne atandığı ve 5 Nisan 2018 Perşembe günü polikliniğe başlayacağı belirtilirken uzman hekim Ünsal’ın bir aylık süre ile görevlendirildiği aktarıldı.

 

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.