TYP KAPSAMINDA 350 KİŞİYE İSTİHDAMI

 • Haberin Tarihi: 13 Eylül 2018
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Twitterda Paylaş
TYP KAPSAMINDA 350 KİŞİYE İSTİHDAMI

‘Toplum Yararına Programlar’ kapsamında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, bakım ve onarım ile temizlik personeli alımı konusunda Bingöl’e toplam 350 kişiye istihdam sağlanacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Program (TYP) Protokolü hükümleri çerçevesinde Bingöl Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Bingöl Merkez ve bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 350 kişiye yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, bakım ve onarım ile temizlik personeli alımı konusunda Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları alınacağı belirtildi.

Bu kapsamda alımların Bingöl ve  ilçelere kontenjan dağılım şu şekilde olduğu paylaşıldı: “Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü 220, Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 30, Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 30, Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 30, Adaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 20, Kığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 10, Yayladere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 5 ve son olarak Yedisu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 5 kontenjan verildi.”

SYDV’YE KAYITLI OLANLAR ALINACAK

10 Eylül 2018 ile 14 Eylül 2018 tarihleri arasında başvuruların yapılacağı belirtilen açıklamada; katılımcıların belirtilen tüm şartları taşıması zorunlu olduğu belirtildi. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacağı ve başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabileceği belirtildi.

Ayrıca başvurular;  Bingöl Valiliğine ve İlçe Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıtlı olanlar arasından liste usulü ile tespit edilerek alınacaklarına dikkat çekildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

Açıklamada, alınacak kişiler ile ilgili şartlar ise şöyle sıralandı:

 1. 18 yaş ve üstü kadın ve 35 yaş ve üstü erkek katılımcılar,
 2. Okuryazar ve üstü düzeyde eğitim seviyesindeki kişiler,
 3. Askerlik ile ilişkisi olmayan,
 4. Kuruma kayıtlı işsiz olmak
 5. Emekli ve malul aylığı almamak
 6. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç)
 7. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lara Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.
 8. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.
 9. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

Katılımcı Seçme Yöntemi: Liste Usulü (Bingöl Valiliğine ve İlçe Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıtlılar olanlar arasından liste usulü ile tespit yapılacaktır.)

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.