VALİ MANTI’YA ‘DÜNYA OTİZM GÜNÜ’ ZİYARETİ

  • Haberin Tarihi: 2 Nisan 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
VALİ MANTI’YA ‘DÜNYA OTİZM GÜNÜ’ ZİYARETİ

Vali Mantı, 2 Nisan ‘Dünya Otizm Farkındalık Günü’ münasebetiyle Özel Bir Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticilerini ve öğrencilerini makamında kabul etti.

Bingöl Valisi Ali Mantı’yı ziyaretlerinde Özel Bir Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve ailelerinin yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş ve Özel Bir Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Okul Müdürü Mehmet Çapak eşlik etti.

Yaptığı değerlendirme konuşmasında Vali Mantı şunları söyledi;  “Gelişmiş toplumların böylesi konulara hassas bir şekilde yaklaştığını ve iyi bir eğitim sürecinden geçilerek otizmli çocukları topluma kazandırma çalışmalarını görmekteyiz. Devletimiz, gelişmiş bir toplum olma bilinciyle kendi vatandaşlarının sorunlarına büyük bir hassasiyetle yaklaşarak, geleceğin anahtarı olan bu çocuklarımıza özel önem vermektedir. Her çocuk doğası gereği belirli özellik ve kabiliyetlere sahip olarak doğmaktadır; bizlere düşen görev, iyi bir eğitim ortamı oluşturarak bu çocuklarımızın yeteneklerini gün ışığına çıkarmaktır. Eğitim konusunda yapılan çalışmaların çeşitliliğini arttırarak bu çocuklarımıza gelecek noktasında umut aşılamak en önemli sorumluklarımız arasında yer almaktadır. 2 Nisan ‘Dünya Otizm Farkındalık Günü’ münasebetiyle otistik çocukları olan ebeveynleri, eğitimcileri ve otizm gönüllülerini en içten duygularımla selamlıyorum” dedi.

Otistik çocuklarla yakından ilgilenen Vali Ali Mantı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Ziyaret özel öğrencilerin canlı müzik performansı ve toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

 

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.