YEŞİLYURT ÖĞRENCİLERİNDEN DEV KONSER

  • Haberin Tarihi: 11 Mayıs 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Twitterda Paylaş
YEŞİLYURT ÖĞRENCİLERİNDEN DEV KONSER

Bingöl Merkez Yeşilyurt İlköğretim Okulu öğrencileri, ellerinde hiçbir enstrüman bulunmamasına rağmen çevreden topladıkları enstrümanlarla öğrenci ve davetlilere dev konser verdiler.

Taşıma merkezi olan Yeşilyurt İlköğretim Okulu Bingöl Merkez Yeşilyurt Mahallesi ve 22 köyden gelen öğrenciler eğitim görmektedir. Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğe seyircilerinden ve öğrencilerinden büyük bir ilgi gördü.  Programın birinci aşamasında önce okulun tanıtımıyla ilgili slayt gösterisi izleyicilere izletildi. Ardından Müzik öğretmeni Muhammed Çapar öncülüğünde oluşturulan koro, elinde hiçbir enstrüman bulunmamasına rağmen çevreden topladıkları enstrümanlarla muhteşem bir konser hazırladılar. Hayatlarında ilk kez enstrüman alan köy çocukları bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğe daha iyi hazırlanarak salonu dolduran dinleyicilerine kendilerinin çalıp ve söyleyebilecekleri bir konser verdiler. Beklentilerin çok üzerinde etki uyandıran konser; Türkçe, Zazaca ve Kürtçe şarkılarla izleyicilere coşkulu güzel bir gece yaşattılar. Farklı dillerin ve farklı kültürlerin bir arada yaşatıldığı geceye yoğun seyirci katılımı gözlendi.

OKUL MÜDÜRÜ ALINDAN KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

Yeşilyurt İlköğretim Okul Müdürü Ali Alın; “Bu güzel günde davetimizi geri çevirmeyen salonu dolduran bütün misafirlere teşekkür ediyorum. İmkânsızlıklar ve zorluklar karşısında yılmadan çalışan genç ve dinamik öğretmen kadromuzu yürekten kutlayarak öğrencilerimizin de bunu fark ederek bu çabaya karşılık güzel bir program ortaya çıkarttıkları için onlara teşekkür ediyorum. Ayrıca gösterdikleri çaba ve özveriden ötürü çok kıymetli öğretmenlerime onun birbirinden kıymetli öğrencilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

“ZAZACA PARÇALARLA KÜLTÜR MOZAİĞİNE ORTAK OLDUM.”

Okulun Müzik Öğretmeni Çapar;  “Öğrencilerimin bu yıl ikincisini düzenlediğimiz konserde o güzel yeteneklerini sahnede başarılı bir şekilde sundukları için hepsini tebrik ediyorum. Bingöl’de görev yaptığım için çok mutluyum. Bingöl’e özgü Zazaca parçalarla kültür mozaiğine ortak oldum.  Bingöl’e özgü delilo oyununu da çocuklardan öğrendim. Karşılıklı öğrenmeler olunca işi yapmak daha zevkli hale geliyor. Bu programda emeği geçen teknik ekip ve her konuda destek olan okulun idaresi başta olmak üzere bütün öğretmenlerime teşekkür ediyorum.” dedi.

“KÜLTÜRLERİN KAYNAŞMASI İÇİN BÖYLE BİR ETKİNLİĞE ORTAK OLMAM BENİM İÇİN GURUR VERİCİDİR.”   

Programın ikinci aşamasında okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Savaş Atmaca İzmir yöresine ait Zeybek oyununu öğrenci grubuyla izleyicilere muhteşem bir gösteriye imza attılar. Programın son bölümünde de okulun koro, orkestra ekibi tarafından güzel bir müzik şöleni sunularak halaylar çekildi.  Beden Eğitimi Öğretmeni Atmaca; “Okul taşıma merkezi olmasına rağmen öğrencilerin çok yetenekli olduğunu fark etmemden ötürü ben de böyle güzel bir program hazırlamak istedim. Kültürlerin kaynaşması için böyle bir etkinliğe ortak olmam benim için gurur vericidir. Öğrencilerden öğrendiğim deliloyla bir Bingöllü kadar artık delilo oynayabiliyorum.” dedi.

Yorum Kapalıdır.